skijanje u leviju

Matej Vidović pametnom vožnjom do odličnog rezultata u slalomu, pobjeda Hirscheru

18.11.2018 u 11:47

Hrvatski skijaš Matej Vidović osvojio je 21. mjesto u slalomu voženom ove nedjelje u finskom Leviju, a trijumf je pripao Marcelu Hirscheru koji je iza sebe ostavio Henrika Kristoffersena i Andrea Myhrera...

Ove nedjelje je bio na rasporedu prvi slalom nove sezone Svjetskog skijaškog kupa, a Hrvatska je osvojila prve bodove.

Matej Vidović s brojem 33 solidno je odradio posao u prvoj vožnji i sa zaostatkom od dvije sekunde i jedne stotinke zauzeo 30. mjesto koje mu je jamčilo prvu startnu poziciju u drugoj vožnji u kojoj je vozio pametno i sa solidnim se vremenom dokopao cilja te na kraju završio na 21. mjestu, zahvaljujući brojnim odustajanjima.

Pobijedio je Marcel Hirscher sa devet stotinki ispred Henrika Kristoffersena i 1.53 sekunde ispred Andrea Myhrera.

Filip Zubčić i Istok Rodeš nisu uspjeli završiti vožnju, a Elias Kolega zauzeo je 40. mjesto.