PRIMERA

Mate Bilić spašava Sporting od ispadanja

28.04.2012 u 22:14

Gostujućom pobjedom protiv Espanyola (3-0) u 36. kolu Primere nogometaši Sportinga još su uvijek u igri za ostanak. Drugo kolo zaredom strijelac za momčad iz Gijona bio je bivši hrvatski reprezentativac Mate Bilić

Nekadašnji napadač Hajduka zaključio je priču u Barceloni pogotkom za 3:0 nakon sjajnog dodavanja Alberta Rivere. Četvrti mu je to pogodak ove sezone u Primeri. Prije Bilića su strijelci za Sporting bili Adrian Colunga, kojeg je naš nogometaš zamijenio u 75. minuti, te Oscar Trejo

Momčad Javiera Clementea je ovime prekinula niz od deset gostujućih utakmica bez pobjede. I dalje je, međutim, u zoni ispadanja. Ima 34 boda, tri manje od Villarreala koji svoju utakmicu 36. kola igra kasnije večeras. No, već u utorak u zaostalom 20. kolu u Gijonu se sastaju upravo Sporting i Villarreal.

Levante je domaćom pobjedom protiv Granade (3:1) ostao u utrci za plasman u Ligu prvaka, dok je Mallorca istim rezultatom, ali u gostima, svladala Getafe i otežala mu lov na mjesto u Europa ligi. Getafe je prvi put u povijesti svojih nastupa u Primeri imao priliku ostvariti pet uzastopnih pobjeda pred svojim navijačima, ali u subotu nije imao pravi odgovor na igru Mallorce.

Alvaro Cervera je sredinom ožujka preuzeo treniranje s Racinga s ciljem da mu osigura ostanak. No, u subotu je u desetoj utakmici na klupi doživio već osmi poraz, ovaj put u gostima od Real Sociedada (3:0) za koji je dvostruki strijelac bio Antoine Griezmann. Racing je na taj način i definitivno ispao iz najjačeg španjolskog razreda.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 36. kola španjolske Primere Villarreal i Osasuna su odigrali neodlučeno 1:1.

'Žuta podmornica' je povela u 44. minuti, a strijelac je, treći put ove sezone u prvenstvu, bio Bruno Soriano. Gosti iz Pamplone su izjednačili u 72. minuti nakon što je Raul Garcia sjajnom parabolom s vrha šesnaesterca matirao Diega Lopeza.

Villarreal je ovim rezultatom ostao na 17. mjestu i ima četiri boda više od Sportinga koji je u zoni ispadanja. Dva će kluba u utorak u Gijonu međusobno odmjeriti snage u utakmici zaostalog 20. kola. Osmoplasirana Osasuna je, pak, i dalje u igri za plasman u Europu.