LE CHAMPIONNAT

Marseille u posljednjim sekundama srušio prvaka

19.01.2013 u 22:38

U subotnjem derbiju 21. kola francuskog Le Championnata Marseille je na svome Velodromeu pobijedio aktualnog prvaka Montpellier s 3:2

Marseille je tako, barem privremeno, na drugom mjestu zamijenio PSG koji u nedjelju gostuje kod Bordeauxa, dok za vodećim Lyonom zaostaje jedan bod. Montpellier se, pak, i dalje drži u sredini ljestvice.

'Zločesti dečko' engleskog nogometa Joey Barton asistirao je u 14. minuti Andreu Ayewu koji je glavom zabio svoj šesti pogodak sezone i doveo domaće u vodstvo. Međutim, samo tri minute kasnije je John Utaka proigrao Emanuela Herreru koji je iskosa s lijeve strane postigao izjednačujući gol.

Gosti su do prednosti došli u 56. minuti, a strijelac je bio Utaka, no domaći su u 79. minuti krenuli u preokret. Andre Ayew je ovaj put bio asistent, a njegov dvije godine mlađi brat strijelac. I njemu je ovo šesti pogodak sezone. U posljednjim sekundama dvoboja Andre-Pierre Gignac je zabio svoj sedmi prvenstveni gol za konačnih 3:2 i veliku pobjedu Marseillea.

U drugoj subotnjoj utakmici Sochaux je s 1:0 svladao Reims, a jedini je gol u 15. minuti zabio Loic Poujol.

Nogometaši Lorienta skočili su, doduše možda samo privremeno, na četvrto mjesto francuskog Le Championnata. U 21. kolu su svladali Troyes s 3:2.

Kevin Monnet-Paquet i Enzo Reale osigurali su Lorientu prednost 2:0 već nakon 27 minuta. Malo je nade gostima u 66. minuti ulio Jeremie Brechet, ali u 83. minuti je Gregory Bourillon zabio treći pogodak za domaće i priči je bio kraj. Fabien Camus je ublažio poraz Troyesa koji je pretposljednji na ljestvici sa samo 13 bodova i malim izgledima za izbjegavanje ispadanja.

Lošiji od Troyesa je samo Nancy koji je u subotu izgubio na gostovanju kod Toulousea s 2:1. Franck Tabanou je dvama pogocima osigurao Toulouseu već šestu uzastopnu prvenstvenu pobjedu protiv Nancyja koji je sve bliže padu u drugu ligu.

Ajaccio i Valenciennes su odigrali 1:1, a pritom je peti ovosezonski pogodak za domaće postigao rumunjski napadač Adrian Mutu. Opa Nguette je izjednačio za goste koji nikad nisu sačuvali praznu mrežu na gostovanjima na Korzici.

Nakon šest utakmica bez pobjede u prvenstvu, St. Etienne je slavio u gostima kod Bresta s 1:0 pogotkom Brazilca Brandaa.