28.02.2016 u 20:58

• +6

GNK Dinamo - RNK Split

Izvor: Pixsell / Autor: Jurica Galoić

U posljednjoj utakmici 24. kola MAXtv Prve lige na Maksimiru je Dinamo pred oko 2000 gledatelja svladao Split 1-0 fenomenalnim pogotkom Marka Pjace

RNK Split je u 15. kolu srušio Dinamo, no ovoga puta iznenađenja na Maksimiru nije bilo iako je splitski prvoligaš pružio snažan otpor.

Od prve minute hrvatski prvak je zagospodario terenom, ali je teško dolazio do izglednih situacija protiv organiziranog Splita čiji su igrači brojnim prekršajima (ukupno 36, Dinamo 13) zaustavljali pokušaje 'modrih 'zvijezda. Ako su neki udarci i prošli (Soudani, Rog) tu je bio pouzdani vratar 'crvenih' Zagorac.

Bez obzira na veliku dominaciju u posjedu lopte, broju udaraca i kornera, jedini pravi zicer u prvom poluvremenu imala je Sablićeva družina. U 35. minuti Franjić je izbjegao zaleđe i izašao ispred Eduarda koji mu je obranio nogom.

U nastavku slična priča, Splićani su priliku čekali iz kontre, a Dinamo je kružio i tražio rupu u obrani gostujućeg sastava koji je cijelo vrijeme uspješno odolijevao pritisku.

I tako je bilo sve do 63. minute kada se dogodio najljepši trenutak na susretu. Pjaca je primio loptu na 18 metara od gola s lijeva iskosa i zatim je fantastično pogodio suprotni gornji kut nemoćnog Zagorca.

Taj pogodak nije slomio goste koji su zaigrali otvorenije, Dinamov pritisak je popustio pa je Eduardo morao spašavati pobjedu. Prvo je u 69. minuti briljantnom reakcijom skinuo pokušaj Špehara s 20 metara, a u 82. je u posljednji trenutak ušao u udarac usmaljenog Bagarića.

Mogao je i Dinamo do drugog gola u samoj završnici, ali je u novom dvoboju Zagorac bio uspješniji od raspoloženog Pjace.

Dinamo se tako vratio na pet bodova razlike ispred Rijeke, a Split je nastavio svoju negativnu seriju na Maksimiru, u deset utakmica protiv Dinama nikada nije slavio, a ovo mu je bio osmi poraz.

Dinamo Zagreb - Split 1:0