U DVA SETA

Marin Čilić sigurno krenuo u Šangaju

08.10.2012 u 12:27

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić uspješno je krenuo na ATP turniru iz Masters serije 1000 u Šangaju. U 1. kolu deseti je nositelj bio bolji od Poljaka Lukasza Kubota 7:5, 6:3

U meču koji je trajao dva sata i 33 minute Čilić je napravio po dva breaka u svakom setu i tako došao do treće pobjede u isto toliko mečeva na ATP Touru protiv 73. tenisača svijeta koji je glavni turnir izborio preko kvalifikacija.

Čilić je zabio osam asova, a svoj je početni udarac izgubio jednom, pri servisu za prvi set kod vodstva 5:4.

Sljedeći protivnik Međugorcu bit će Slovak Martin Kližan koji je u 1. kolu sa 6:3, 6:4 savladao Brazilca Thomaza Belluccija.

Riječ je o 34. igraču svijeta kojeg je Čilić svladao u jedinom dosadašnjem igranom susretu, ove godine u osmini finala US Opena s glatkih 3-0 u setovima.

ATP turnir u Šangaju igra se na tvrdoj podlozi uz nagradni fond od 3,531.600 dolara, a njegov je prvi nositelj najbolji svjetski tenisač Roger Federer.