roland garros

Marin Čilić preko 403. tenisača izborio 2. kolo kvalifikacija Pariza

20.05.2025 u 21:41

Bionic
Reading

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo kvalifikacija Roland Garrosa nakon što je pobijedio Kineza Wua Jibinga 6-2, 6-3

Jedina preostala nada da će hrvatski muški tenis ipak imati predstavnika u glavnom ždrijebu Roland Garrosa, nije imala previše problema protiv 403. tenisača svijeta.

Marin Čilić je već na startu meča oduzeo servis suparniku, a potom je pri vodstvu 4-2 napravio još jedan break, te mirno priveo set kraju.

U drugom setu Čilić je napravio break za 2-1, a potom kod 5-3 još jedan za ukupnu pobjedu nakon sat i 13 minuta igre.

U idućoj rundi Čilića čeka Španjolac Pol Martin Tiffon koji je u prvom kolu pobijedio Francuza Moisea Kouamea 2-6, 6-4, 6-3.

Bit će to prvi međusobni susret 36-godišnjeg Čilića i 11 godina mlađeg Španjolca.

Marinu je ovo drugi nastup u kvalifikacijama za Roland Garros, a prvi nakon 2007., kad se kao 18-godišnjak uspio kvalificirati za svoj premijerni nastup u glavnom turniru Grand Slama na pariškoj crvenoj zemlji.