DAŠAK NAPETOSTI

Mandžukićev rani gol za bod, slavlje Badelja i HSV-a

17.11.2012 u 18:18

U 12. kolu njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je odigrao tek 1-1 na gostovanju kod Nürnberga u bavarskom derbiju, dok je Borussia Dortmund lakoćom kod kuće savladala Greuther Fürth 3-1

Poveo je Bayern već u trećoj minuti devetim ovosezonskim golom hrvatskog reprezentativca Marija Mandžukića i činilo se da će se lider njemačkog prvenstva prošetati do nove pobjede, ali kako je utakmica odmicala Nürnberg je bio sve bolji i opasniji.

Zabio je Mandžukić s ruba peterca, poentiravši u praznu mrežu nakon lijepe asistencije Tonija Kroosa s desene strane. Konačnih 1-1 postavio je Markus Feulner dalekometnim udarcem s 25 metara, te tako zabio svoj ovosezonski prvijenac. Opalio je veznjak Nürnberga desnicom, a njegov je felšani udarac, iako nije bio najprecizniji, zbunio vratara Bayerna Manuela Neuera.

Bayern je od 76. minute igrao s igračem više nakon isključenja Tima Gebharta (lakat u glavu Schweinsteigera, op.a.), ali nije uspio iskoristiti brojčanu nadmoć. Bavarskom gigantu je to prvi remi u sezoni, tek druga utakmica u kojoj nije pobijedio, a Mandžukić je zamijenjen u 77. minuti kada je umjesto njega ušao Claudio Pizarro.

Borussia Dortmund je kod kuće slavila šestu ovosezonsku pobjedu dvama golovima Roberta Lewandowskog i jednim Marija Götzea u utakmici u kojoj je svih 90 minuta za žuto-crne odigrao Ivan Perišić. Zanimljivo, svi su golovi postignuti u prvom poluvremenu. Lewandowski je dvama golovima došao do brojke od sedam ukupno u sezoni, dok je Götze svoj četvrti gol zabio nakon što je lijepo predriblao suparničkog vratara, a onda potom prevario i suparničkog stopera koji se stigao vratiti na gol-liniju, te mirno poslao loptu u mrežu.

HSV je na svojoj Imtech Areni sa minimalnih 1-0 savladao Mainz golom Heung-Min Sona iz 63. minute. Bio je to Južnokorejcu šesti gol u sezoni, a zabio ga je iz blizine, nakon velike pogreške gostujuće obrane i asistencije Maximiliana Beistera s lijeve strane. Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta za HSV, dok Ive Iličevića i Ivana Klasnića s druge strane nije bilo u zapisniku.

Eintracht Frankfurt je u golijadi na domaćem travnjaku savladao Augsburg 4-2, dok su istovjetne 2-1 gostujuće pobjede slavili Stuttgart protiv Borussije Mönchengladbach i Freiburg protiv Hannovera.

Dva je gola za prvu pobjedu Eintrachta u posljednja četiri kola ugradio Alexander Meier, dok je junak iznenađujuće Freiburgove pobjede nad Hannoverom bio Jan Rosenthal, koji je pobjednički gol zabio u 56. minuti na asistenciju Maxa Krusea.

Bundesliga, 12. kolo:

Borussia Dortmund - Greuther Fürth 3-1 (Lewandowski 4, 15, Götze 42 / Stieber 5)
Eintracht - Augsburg 4-2 (Mölders 8-ag, Aigner 33, Meier 52, 75-11m / Koo 45, Mölders 64)
HSV - Mainz 1-0 (Son 63)
Hannover - Freiburg 1-2 (Abdellaoue 33 / Schmid 12, Rosenthal 55)
Borussia Mönchengladbach - Stuttgart 1-2 (Stranzl 7 / Harnik 8, Brouwers 72-ag)
Nürnberg - Bayern 1-1 (Feulner 47 / Mandžukić 3)