DVOBOJ ZA POLUFINALE

Mandžukić zabio i uništio zadnju nadu Juventusa

10.04.2013 u 20:30

Pred nama je uzvratna četvrtfinalna utakmica Lige prvaka između Juventusa i Bayerna (20.45). Talijanski prvak će u Torinu pokušati napraviti malo nogometno čudo te nadoknaditi zaostatak od 2:0 nakon prvih 90 minuta. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

Nikada 'stara dama' u ovoj fazi natjecanja nije ispala od nekog budesligaša (pet dvoboja). No za sve postoji prvi puta, a to bi se trebalo dogoditi danas. Naime, Bavarci osim što imaju dva gola 'viška' iz Münchena, pokazali su kako su puno jača momčad što su priznali i sami Talijani.

Sigurno je kako se Juventus neće predati te da će probati sve kako bi napravio malu senzaciju, no malo je onih koji bi se kladili na Conteovu družinu. Osim toga, zadnji puta kada su se susreli u Torinu Bayern je slavio 4:1, a tada je 'zebre' uništio Ivica Olić. Danas im prijeti jedan drugi Hrvat – Mario Mandžukić koji je na travnjaku od prve minute.

'Moramo odigrati puno bolje nego što smo to napravili u Njemačkoj. Među mojim igračima postoji velika volja da se demonstrira kako smo mnogo snažnija momčad od one koja je poražena u prvoj utakmici,' optimistično je poručio Juveov trener Conte.

Juventus - Bayern 0:2

90+2' - kraj utakmice
90+1' - GOOOOOL - 0:2 - Schweinsteiger je asistent, a Pizarro stirijelac
87' - Buffon je odličnom rekacijom zaustavio Robbenov uadarc
83' - zamijenjen je Mandžukić, prvo ime utakmice
78' - nova lijepa akcija razigranih Bavaraca koju je opet završio neprecizni Müller
72' - Bayern je krenuo po još koji pogodak, u juventusu jedva čekaju da dođe kraj utakmice
66' - Müller je promašio zicer, u situaciji jedan na jedan pucao je preko Buffona i gola
64' - GOOOOOL - 0:1 - Mandžukić je iznudio slobodni udarac s desna iskosa. Nakon ubačaja Schweinsteigera, Martinez je pucao, a Buffon odbio loptu koju je Mandžukić pospremio u gol
57' - Ribery je pronašao Mandžukića koji je kratko dodao Robbenu, a ovaj sa 17 metara pogađa vratnicu
53' - brzo ej Bayern uzvratio, ali Buffon nije imao posla, udarac Alabe je završio visoko preko gola
48' - Quagliarella je opalio s 20 metara te je lopta prohujala pored desne vratnice
47' - Pirlo je dobio još jedan slobodnjak na 16 metara, ali je njegov udarac zaustavio živi zid
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45+2' - kraj prvog poluvremena
44' - Robben se lako oslobodio čuvara, ali je još jednom poslao loptu na tribine
41' - gužva u Bayernovom šesnaestercu, ali loša završnica Juveovih napadača
39' - Alaba je snažno opalio, a Buffon još bolje obranio
36' - Müller je tražio Mandžukića koji je bio u sjajnoj poziciji,  li Juventusovi braniči su bili oprezni
35' - Buyten je izašao zbog ozljede, ušao je Boateng
31' - Mandžukić je prsima spustio za Müllera koji puca iz prrve sa 16 metara, ali nije bilo preciznosti
27' - Pogba je poslao loptu tri metra od Neuerovog gola, ali nikoga nije bilo da je gurne u mrežu
23' - najbolja situacija za Talijane, slobodnjak sa 16 metara je izveo Pirlo, pucao ej u Neuerov kut, ali je bavarski golman obranio
21' - Robben je opalio s 20-ak metara, ali nije bilo ni blizu gola
18' - domaćin izgleda nemoćno, iako Bavarci kontroliraju susret nemaju prilika
14' - ubačaj u Jueveov kazneni prostor, a nekoliko usamljenih igrača Bayerna zamalo je bilo prekratko
9' - Ribery je probio desnu stranu, ubacio, ali je Mandžin udarac iz blizine blokirao Juveov branič i odbio u korner
7' - Mandžukić je požutio nakon jednogdvoboja sa Chiellinijem i ako Bayern prođe u polufinale propustit će prvu utakmicu
2' - Vučinić iz daljine ravno u ruke njemačkog vratara Neuera
1' - počela je utakmica
- na tribinama je više od 40 tisuća navijača, sjajna atmosfera

JUVENTUS: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Padion, Pogba, Pirlo, Marchsio, Asamoah - Quagliarella, Vučinić
BAYERN: Neuer - Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba - Martinez, Schweinsteiger - Robben, Muller, Ribery - Mandžukić