ZEBRAMA DUPLA KRUNA

Mandžo na rođendan 'pokorio Italiju' i pomogao Vrsaljku

21.05.2016 u 23:38

Nakon dramatičnog finala na rimskom Olimpicu Juventus je u produžetku osvojio i talijanski nogometni kup

Pogotkom Alvara Morate u 110. minuti utakmice Juventus je u finalu talijanskog Kupa u Rimu pobijedio Milan 1-0 osvojivši 11. naslov pobjednika Kupa. Juve je ove sezone osvojio i prvenstvo, ponovivši tako uspjeh iz prošle sezone kada jer također osvojio dvostuku krunu. Torinska 'Stara dama' je tako postala prvi klub u povijesti talijanskog nogometa koji je osvojio dvije uzastopne dvostruke krune.

Hrvatski napadač Mario Mandžukić, koji je baš danas slavio 30. rođendan, je u Juventusovu pobjedu ugradio 120 minuta osvojivši treći trofej u prvoj sezonu u dresu 'La Vecchia Signore'. Jedan od prvih čestitara Mariju zasigurno je bio Šime Vrsaljko, čiji je Sassuolo ovim rezultatom izborio europski plasman za iduću sezonu. Milan neće imati europskih obaveza iduće sezone.

Mandžukić je zbog naporne sezone dobio slobodno do 29. svibnja kada će se priključiti hrvatskoj reprezentaciji na pripremama za Europsko prvenstvo u Francuskoj.