europska liga

Manchester Utd pregazio LASK u Linzu, a posebno je impresivan bio prvi gol Basela u Frankfurtu

12.03.2020 u 20:52

Ovog četvrtka na rasporedu su bile prve utakmice osmine finala Europske lige, a od njih četiri koje su trebale početi u terminu od 18.55 igrane su njih tri. Ogled Seville i Rome je odgođen. A zanimljivo, od ove tri, dvije su završile uvjerljivim pobjedama gostujućih momčadi. Posebno uvjerljiv bio je Manchester United koji je slavio 5:0 kod LASK-a iz Linza. Basel je slavio 3:0 u Frankfurtu, a samo je Istanbul obranio čast domaćina, pobjedom 1:0 protiv Copenhagena

'Crveni vragovi' su bez suviše stresa odradili gostovanje u Austriji. Gosti su poveli u 33. minuti golom Odiona Ighala (28), a na 2:0 je povisio Daniel James u 58. minuti. Bio je to njegov prvi pogodak za United u 33 nastupa, točnije nakon 2.527 minuta.

Juan Mata je u 82. minuti zabio za 3:0, Mason Greenwood je u 90. minuti povećao na 4:0, a konačan udarac LASK-u zadao je Andreas Pereira u posljednjim sekundama susreta.

Za austrijski sastav je posljednjih pola sata igrao Austrijanac hrvatskih korijena Marko Raguž koji je ove sezone u Europskoj ligi zabio pet golova, međutim protiv Uniteda se nije uspio upisati među strijelce.

• +11
LASK Linz - Manchester United Izvor: EPA / Autor: CHRISTIAN BRUNA

Uvjerljiv je bio i Basel na gostovanju u Eintrachtu protiv Eintrachta pobijedivši sa 3:0. Samuele Campo (27), Kevin Bua (73) i Fabian Frei (85) zabili su za Basel.

• +9
Eintracht Frankfurt - Basel Izvor: EPA / Autor: ARMANDO BABANI

U jedinom susretu s gledateljima, Istanbul Basaksehir je pobijedio FC Kopenhagen sa 1:0. Pogodak odluke zabio je Edin Višća iz kaznenog udarca u 88. minuti. Hrvatski reprezentativac Karlo Bartolec za goste je igrao posljednjih nekoliko minuta.

Nogometaši Rome nisu u srijedu otputovali u Sevillu jer njihov avion nije dobio dozvolu za slijetanje u Španjolsku, dok Getafe nije želio putovati u Milano zbog koronavirusa po cijenu da ga organizator UEFA izbaci iz natjecanja.

Uzvratne utakmice osmine finala na rasporedu su 19. ožujka, no upitno je hoće li se igrati.