šok na old traffordu

Manchester United izgubio je od najlošije momčadi lige, ali to nije najgore što se u srijedu navečer dogodilo 'crvenim vragovima'

28.01.2021 u 00:17

Nogometaši Manchester Uniteda na svom su Old Traffordu u 20. kolu engleskog prvenstva neočekivano izgubili 2:1 od posljednje momčadi lige Sheffield Uniteda. Pa ipak, taj poraz nije najbolnije što se 'crvenim vragovima' dogodilo, u istoj večer doživjeli su još jedan težak udarac

Gosti iz Sheffielda su šokirali 'crvene vragove' u 23. minuti kada je Fleck centrirao iz prekida, a mrežu De Gee za vodstvo 1:0 zatresao je Bryan.

Nakon toga United je krenuo po izjednačenje. Domaći su do kraja prvog dijela propustili nekoliko dobrih šansi, ali su sredinom drugog poluvremena nekako uspjeli zabiti za 1:1. U 64. minuti zabio je Maguire nakon asistencije Tellesa.

Činilo se tada da United na svom terenu može do preokreta, ali samo deset minuta kasnije nogometaši koje vodi Ole Gunnar Solskjaer doživjeli su novi hladan tuš. Nakon totalne konfuzije u obrani Uniteda lopta u 74. minuti dolazi do Burkea koji zabija za 2:1 i novo, potpuno neočekivano vodstvo i konačnu pobjedu Sheffielda. Koji je na pobjedu protiv 'crvenih vragova' čekao punih 29 godina, još od 1992.! Poražavajući podatak je i to kako Sheffield United na Old Traffordu nije pobijedio od prosinca 1973. godine!

Ovo je Unitedu prvi poraz nakon 13 utakmica u prvenstvu, a Sheffield je stigao do tek druge pobjede ove sezone.

No, još gore od ovog poraza za Manchester United je činjenica kako je izgubio prvo mjesto na ljestvici, a 'preskočio' ga je ljutiti gradski rival Manchester City! United je sada drugi s 40 bodova, City ima 41 bod i utakmicu manje, dok je Sheffield i dalje posljednji s tek osam osvojenih bodova.

• +7
Liverpool - Manchester United, Premiership, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Paul Ellis / POOL

U ovom je kolu Chelsea na Stamford Bridgeu odigrao samo 0:0 protiv Wolverhamptona u prvoj utakmici novoga trenera 'bluesa' Thomasa Tuchela.

Tuchel je u utorak zamijenio Franka Lamparda na trenerskoj klupi.

Chelsea je imao terensku premoć, ali nisu uspjeli to pretvoriti u šanse, pa su čak i gosti imali bolje prilike.

Mateo Kovačić je odigrao cijelu utakmicu za domaće, a u 82. minuti imao je veliku šansu za gol, ali je njegov udarac otišao pored gola.

• +11
FC Chelsea - Manchester City, 3.1.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Shaun Botterill / AFP / Profimedia

Chelsea je ovim remijem ostao osmi s 30 osvojenih bodova.

Burnley je, nakon što je prošli tjedan prekinuo domaći niz od 68 utakmica bez poraza Liverpoola, upisao i domaću pobjedu nad Aston Vilom 3:2 i pomakao se iz opasne zone.

Everton i Leicester na Goodison Parku su odigrali 1:1. Domaći su poveli u 30. minuti golom Jamesa Rodrigueza, a bod 'lisicama' osigurao je Tielemans u 67. minuti utakmice.