FAVBET PREMIJER LIGA

Majcunić junak Cibone u slavlju nad Cedevitom Junior, Zadar lakoćom dobio Dubrovnik

02.04.2024 u 20:59

Košarkaši Cibone u susretu su 28. kola prvenstva Hrvatske kao domaćini u KC Dražen Petrović svladali Cedevitu Junior sa 85:81 (18:19, 23:29, 19:18, 25:15) te tom pobjedom praktički osigurali ulazak u doigravanje s treće pozicije. Zadar je slavio protiv Dubrovnika

Ivan Majcunić je sa 27 koševa predvodio Cibonu, dok je Ivan Karačić sa 19 ubačaja bio najefikasniji kod Cedevite Junior.

Igrači Cedevite Junior bili su u prednosti većim dijelom utakmice, ali nakon što je njihov najbolji igrač Karačić morao napustiti susret zbog pet osobnih pogrešaka sedam i pol minuta prije kraja Cibona je preuzela kontrolu.

Otvaranjem posljednje četvrtine serijom 13:1 Cibona je povela sa 73:67, goste je s dvije trice u igru vratio Martin Jelić da bi se u posljednju minutu ušlo s rezultatom 78:77 za Cibonu.

A onda je najbolji igrač utakmice Majcunić pogodio tricu za 81:77 23 sekunde prije kraja kojom je praktički odlučio pobjednika.

Sažetak utakmice Cibona - Cedevita Junior 85:81 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel
  • +12
Cibona - Cedevita Junior, 28. kolo FAVBET Premijer lige Izvor: Pixsell / Autor: Vanesa Pandzic

Vodeći sastav prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar u susretu je 28. kola rutinski na svom terenu svladao Dubrovnik sa 88:70 (18:16, 26:12, 26:20, 18:22).

Krševan Klarica je sa 23 koša predvodio Zadar, dok je Tomislav Cvitković sa 13 poena bio najefikasniji kod Dubrovnika.