LE CHAMPIONAT

Lyon prekinuo crni niz, Marseilleu jedan bod u 360 minuta

02.11.2013 u 22:19

Šest je utakmica 12. kola francuskog Le Championnata odigrano u subotu, a napokon je do pobjede došao Lyon

Poslije pet utakmica (dva remija i tri poraza) Lyon je pronašao žrtvu u Guingampu kojeg je na svom Gerlandu pobijedio 2-0. Inače, Guingampu je time došao kraj mini-serije od tri prvenstvene pobjede.

Lyon je utakmicu riješio na startu, unutar 120 sekundi. Alexandre Lacazette je zabio u 12., a Bafetimbi Gomis u 13. minuti.

Nakon pet poraza (tri prvenstvene utakmice i dvije u Ligi prvaka) nogometaši Marseille su napokon ostvarili i nekakav drugi rezultat, točnije remi. No, pitanje je koliko i tih 1-1 kod Rennesa zadovoljava klub koji je na startu sezone imao velike ambicije.

Ono najvažnije, pogoci, su pali u prvih petnaest minuta. Portugalac Nelson Oliveira je doveo Rennes u vodstvo u 9. minuti, a izjednačio je u 15. Jordan Ayew. Inače, spomenuti je Oliveira bio tragičar utakmice jer u 75. minuti nije realizirao penal.

Posljednjeplasirani Valenciennes je pobijedio Ajaccio u gostima 3-1, a junak je ogleda bio Gregory Pujol s dva pogotka i jednom asistencijom.

Do tri je boda u sudačkoj nadoknadi (strijelac Mongongu) došao Evian koji je svladao Toulouse na svom travnjaku 2-1.