premiership

Lovren s klupe gledao Liverpoolovo gaženje West Hama

24.02.2018 u 18:23

U 28. kolu engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na svom Anfieldu s uvjerljivih 4-1 svladao West Ham, dok je Newcastle na gostovanju kod Bournemoutha vodio 2-0 do 80. minute, da bi domaći na kraju uspjeli spasiti jedan bod.

Liverpool su do uvjerljive pobjede i privremenog uspona na drugo mjesto prvenstvene ljestvice vodili Can (29), Salah (51), Firmino (57) i Mane (77), dok je jedini pogodak za goste postigao Antonio (59). Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren ostao je na klupi za pričuve.

S dva pogotka  Gaylea (17, 45+1) nogometaši Newcastle stvorili su lijepu prednost na gostovanju u Bournemouthu, koju su uspjeli držati do 80. minute. No, u završnih deset minuta gosti su ostali bez pobjede, a bod Bournemouthu donijeli su Smith (80) i Gosling (89).

Nakon nepotpunog 28. kola na ljestvici vodi Manchester City sa 72 boda, utakmicom manje i 15 bodova više od drugoplasiranog Liverpoola (57). Manchester United ima 56 bodova iz 27 mečeva, a Chelsea je na 53 boda.

Upravo će Chelsea u nedjelju (15.05) gostovati kod Manchester Uniteda i svog bivšeg trenera Josea Mourinha. Posljednji dvoboj 28. kola bit će odigran tek u četvrtak, 1. ožujka, kad će Arsenal ugostiti vodeći Manchester City.