'Lokosi' očitali lekciju Osijeku; bolna pljuska za gostujuće ambicije

25.02.2017 u 19:13

Lokomotiva - Osijek

Izvor: Cropix / Autor: Damjan Tadic / CROPIX

U drugoj subotnjoj utakmici 22. MAXtv Prve lige u Kranjčevićevoj ulici Lokomotiva je svladala Osijek 2:0

Osijek je ušao s visokim ambicijama u drugi dio sezone odnosno sa ciljem da se osvoji treće mjesto u prvenstvu. No Zekićeva družina prvo je u sjajnoj utakmici izgubila od Rijeke (3:2), a sada je dobila lekciju od Lokomotive.

Bila je to sadržajna utakmica u kojoj su 'lokosi' bili nešto opasniji, s više konkretnijih udaraca prema Mikuliću. U 31. minuti domaćin je i poveo. Grezda je probio po desnoj strani i ubacio, a Cekici, koji je neshvatljivo ostao sam, glavom lako pogodio za 1:0.

Do odmora fenomenalnom reakcijom istaknuo se Šemper koji je iz rašlji izvukao loptu koju je glavom uputio osječki napadač Boban.

Autor: Endri Cekici

U nastavku ravnopravna igra i onda trenutak poslije kojeg se znalo da bodovi ostaju kod Lokomotive. Domaći nogometaši su iz brze kontre izbjegli zaleđe, a poslije udarca sa 16 metara lopta je u ruku pogodila braniča gostiju Škorića koji je zaradio drugi žuti karton. Najstrožu kaznu izveo je Ćorić, Mikulić je obranio, ali se lopta odbila do Ćorića koji ju je glavom ugurao u mrežu za pokazalo se konačnih 2:0 (62. minuta).

Dodajmo, kako je poslije drugog gola, četiri minute kasnije, kod Lokomotive pocrvenio Šunjić pa su obje momčadi završile susret s deset igrača.

Josip Ćorić

Zaslužena pobjeda Lokomotive protiv Osijeka koji je bio daleko od svojeg najboljeg izdanja. Poslušajte i reakcije trenera obje momčadi te sažetak susreta.

Lokomotiva - Osijek 2:0 (sažetak)
Lokomotiva - Osijek 2:0 (izjave trenera)

Slaven Belupo-Split0:1
Lokomotiva-Osijek2:0