07.03.2014 u 10:52

• +6

MAXtv Prva liga, 24. kolo: Dinamo - Lokomotiva

Izvor: Cropix / Autor: Boris Kovacev / CROPIX

Nogometaši Dinama stigli su do nove pobjede u 24. kolu MAXtv Prve lige. Svladali su Lokomotivu na Maksimiru, rezultatom 2:1

Lokomotiva nikad u povijesti domaće lige nije uzela niti bod Dinamu i to se ni ove nedjelje nije promijenilo. Tri boda otišla su Mamićevoj momčadi, iako su i 'lokosi' imali svoje prilike te mogu žaliti što iz ovog susreta nisu izvukli više.

Utakmica je počela dosta loše, s gotovo dvadeset minuta u kojima nismo vidjeli niti jednu ozbiljnu gol šansu. No, zatim je bljesnuo Mario Šitum. Prošao je lijevom stranom, zaobišao Dinamovog braniča Šimunovića i sigurno zabio pokraj Ježine.

Dinama primljeni pogodak nije izbacio iz takta. Brzo su 'modri' preuzeli igru u svoje ruke i došli do izjednačenja u 28. minuti. Sve je sam napravio Marcelo Brozović, koji je vješto izbacio iz igre obranu gostiju i onda preciznim udarcem u suprotni kut savladao Zeleniku.

Do odmora su se nastavile nizati prilike na obje strane. Još je dvaput opasno zaprijetio Šitum, a s druge strane snažnim udarcem iz daljine Halilović, no lopta je otišla malo iznad gola. U 40. minuti Dinamo je došao do preokreta. Leko je proigrao Antolića, a ovaj sigurno zabio u dalji kut. Lokomotiva se mogla vratiti pet minuta kasnije nakon što je Budimir ostao sam pred Ježinom, no oklijevanje je iskoristio Leko koji mu je uklizao s leđa i izbio loptu.

Na početku drugog dijela Dinamo je pokušao slomiti protivnika, ali opasan udarac Halilovića otišao je pokraj gola, a terenska inicijativa nije urodila plodom. Lokomotiva je mogla uzvratiti preko odličnog Šituma, koji je u 60. minuti izašao sam pred Ježinu, no nije ga uspio savladati.

Dinamo je u završnicu utakmice mogao ući sa sigurnom prednošću, no Antolić u 71. minuti nije uspio zabiti iz blizine čisti zicer, a osam minuta kasnije Šimunić je pucao nakon prekida, Zelenika mu obranio nogom. Ipak, gosti nisu bili u stanju ozbiljno pritisnuti na kraju, a Čop je bio taj koji je zaključio utakmicu s dvije promašene prilike za Dinamo pa se rezultat nije promijenio.

Momčad Zorana Mamića ovim je trijumfom zadržala sigurnu prednost pred Hajdukom, s kojim će za nekoliko tjedana igrati na Poljudu.