DOMAĆINU OSTALI PROBLEMI

Lokomotiva u Osijeku izborila mirniju zimu

13.12.2014 u 16:53

U posljednjem jesenskom kolu MAXtv Prve lige Lokomotiva je nastavila svoj sjajan rezultatski niz u osječkom Gradskom vrtu i pobjedila rezultatom 2:0 (1:0)

Lokomotiva u Osijeku nije izgubila punih pet godina, a novi prvenstveni uspjeh postigli su mirnim čekanjem u organiziranom bloku i ubojitim protuudarima kojima su produbili krizu domaćina. Uvodna faza dvoboja nije donijela nogometna uzbuđenja, a onda je došla 20. minuta i trenutak odluke. Petar Mišić je nakon lijepe akcije pucao, a na odbijenu loptu je natrčao Mirko Marić i smjestio ju u mrežu razočaranih domaćina.

Osijek je dominirao u posjedu (63 posto) lopte u prvom dijelu, no jedinu opasnost u tom razdoblju složili su u 26. minuti - iz prekida. Jonjić je glavom pogodio mrežu nakon ubačaja, no pomoćni sudac Fegeš poništio je gol zbog zaleđa. Osječani su ove jeseni imali puno razloga za ljutnju glede suđenja, ali ova odluka bila je ispravna.

U nastavku dvoboja Osijek je ponovno više pokušavao, ali do izjednačenja nisu uspjeli doći. Imali su dvije prilike u kratkom periodu za kojima će žaliti, prvenstveno za pokušajem Josipa Mišića koji je iz daljine u 56. minuti naciljao stativu, a malo zatim Mešanović je pucao preko grede. Najbolje prilike Osijek je propustio u samoj završnici, no jedan opasan udarac glavom i slobodni udarac Vitaića prohujali su pored vratnica.

Lokomotiva (bez Rukavine i Leke) je u posljednjem napadu opet brzo izišla u kontru i Gržan je idealno uposlio usmaljenog Marka Kolara koji je izazvao veliko slavlje suigrača. S novom pobjedom Lokomotiva je osigurala prezimljavanje u europskoj zoni MAXtv Prve lige. Osijek ostaje u grčevitoj borbi za ostanak, samo je Zadar bodovno slabiji od Rukavininog sastava.

Osijek Lokomotiva 0:2
Hajduk Istra 1961 17:00