ht prva liga

Lokomotiva pregazila Hajduk; 'bili' gol nisu uspjeli zabiti već treću utakmicu u nizu

21.10.2018 u 19:49

U posljednjem susretu 11. kola Hrvatski Telekom Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Lokomotive pobijedili Hajduk 2:0. 'Bili' čak 295 minuta nisu uspjeli zabiti gol, tri utakmice zaredom...

Hajduk je ubilježio četvrti poraz u prvenstvu u vrlo lošoj utakmici u Kranjčevićevoj, u kojoj je Lokomotiva iz dva protunapada došla do dva gola i zasluženo slavila.

Hajduk je imao inicijativu u prvom poluvremenu, ali su ipak domaćini zabili u 24. minuti kada je Uzuni preciznom loptom uposlio Domagoja Grožđeka, koji je svladao golmana 'bilih' Posavca.

Izvor: Društvene mreže / Autor: vimeo

U 69. minuti Lokomotiva je postigla i drugi gol nakon brze kontre i udarca sjajnog Albanca Myrta Uzunija kojeg je na gol crti još nespretno potvrdio igrač Hajduka Domagoj Bradarić.

U 76. minuti Caktaš pogađa vratnicu i to je bilo sve od jalovog Hajduka. Kolika je kriza u redovima momčadi s Poljuda najbolje govori podatak kako 'bili' nisu uspjeli zabili gol gotovo pet sati! Zadnji gol u prvenstvu Hajduk je zabio Istri, a nakon toga nisu zabili protiv Dinama, Osijeka i Lokomotive. Konkretno, Hajduk nije uspio zabiti točno 295 minuta.

• +8
Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo, Lokomotiva - HNK Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

Problemima Hajduka tu nije kraj. tu nije kraj jer ozlijedio se prvi golman Posavec, a kapetan Caktaš će zbog žutih kartona propustiti Jadranski derbi s Rijekom u idućem kolu (28. listopada).

Vodi Dinamo (27) ispred Osijeka (23), Lokomotiva je treća s 22 boda, a Hajduk sedmi s 11 bodova.

Pred 2500 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudi Batinić iz Osijeka.

Strijelci: 1:0 Grožđek (24), 2:0 Uzuni (69)