13. kolo ht prva liga

Lokomotiva do pobjede nad Istrom iz sumnjivog penala

22.10.2017 u 17:35

Nogometaši Lokomotive na kišom natopljenom terenu u Kranjčevićevoj ulici svladali su Istru 1961 1:0, a strijelac iz sumnjivog penala bio je Lovro Majer

Nogometaši Lokomotive u 13. kolu Hrvatski Telekom Prve lige svladali su Istru 1961 1:0 te upisali petu ovosezonsku pobjedu.

No, do nje su Tokićevi igrači stigli iz nepostojećeg penala. Naime, sudac Bel previdio je situaciju u kojoj je vratar gostiju odnio loptu pred Krstanovićem te je taj start ocijenio kao prekršaj, iako je vratar Ćorić posve regularno zaustavio loptu, dok se napadač Lokomotive sapleo preko njega. Precizan s bijele točke bio je  Lovro Majer.

Inače, utakmica igrana po mekanom terenu i pod jakom kišom mogla je zadovoljiti malobrojne gledatelje, koji su vidjeli nekoliko dobrih akcija i propuštenih prilika, prema kojima bi najpravdenije bilo da je dvoboj završio bez pobjednika.

Utakmicu je velikim promašajem u sedmoj minuti otvorio Grujević, koji se našao sam pred vratarom Šemperom, no udarac igrača Istre vratar domaćih refleksno je odbio u korner.

Prvu ozbiljniju prigodu za domaće promašio je Krstanović u 27. minuti kada je glavom pucao pokraj gola na ubačaj Ivanušeca.

Nekoliko minuta kasnije Krstanović je pokazao i zavidnu driblersku tehniku, no u trenutku kada je posalo povratnu loptu, gostujući su igrači osujetili njegovu namjeru te su loptu izbili u korner.

Lokomotiva je opasno zaprijetila i u 53. minuti, no udarac Lovre Majera s ruba 16-erca otišao je par centimetara kraj vratnice.

najbolju prigodu za Istrino izjednačenje u drugom poluvremenu imao je Kitanovski, no Šemper je i u ovom slučaju reagirao odlično.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa možemo konstatirati da je Lokomotiva do pobjede došla uz veliku pogrešku suca.