FAVORITI SIGURNI

Liverpool uvjerljiv u derbiju, Bilić prekinuo seriiju remija

20.04.2016 u 23:00

Bez iznenađenja su odigrana tri zaostala dvoboja engleskog Premiershipa

Wet Ham je na Uptonu dočekao Watford i slavio sa 3:1. Nakon četiri remija u nizu Bilićeva momčad je povela golom Carrolla već u 11. minuti, a ključan pogodak zabila na isteku poluvremena kada je s bijele točke pogodio kapetan Mark Noble. Isti ugrač pogodio je još jedan penal u nastavku, a počasni gol za goste iz Watforda postigao je Prödl.

U Merseyside derbiju Liverpool je na Anfieldu pregazio Everton s 4:0. Dejan Lovren je odradio svih 90 minuta u velikoj predstavi Kloppove momčadi koja je dugo lomila otpor gostiju, a zatim pogodila u 42. minuti. Origi je glavom pogodio na dodavanje Milnera, a isti igrač dvije minute zatim s druge strane je ubacio i Sakhou koji također pogađa glavom.

U 50. minuti isključen je Evertonov Funes Mori, a ozlijeđen je ostao napadač redsa Divock Origi. Ušao je Sturridge i deset minuta kasnije pogodio za 3:0, a konačan rezultat postavio je sjajnim udarcem Coutinho.

U preostalom dvoboju Manchester United je doma svladao Crystal Palace u dvoboju koji tijekom vikenda može biti i finale FA kupa. United je poveo već u 4. minuti autogolom Delaneya, a konačnih 2:0 postavio je Darmian u 55. minuti.

Tako je razmak između večerašnjih pobjednika od petog do sedmog mjesta Premiershipa ostao nepromijenjen.