PREMIERSHIP

Liverpool posramio Newcastle na St. James' Parku

27.04.2013 u 21:41

Nogometaši Newcastlea doživjeli su pravu blamažu pred svojim navijačima na St. James' Parku u sklopu 35. kola engleske Premierlige

Liverpool je slavio s visokih 6:0, te 'svrakama' nanio najteži poraz još od 1925. godine i Blackburna koji je također slavio sa šest golova razlike! Ovim je porazom Newcastle postao jedina momčad uz Derby County koja je u najvišem rangu engleskog nogometa dva puta primila najmanje šest golova u jednoj utakmici!

Sve je za Newcastle, koji se grčevito bori za ostanak u ligi, nizbrdo krenulo u 3. minuti susreta kada je Daniel Agger glavom zabio za 1-0, nakon što mu se lopta od Stewarta Downinga odbila u kazneni prostor 'svraka', gdje je ostao potpuno sam.

Petnaest minuta kasnije Jordan Henderson udvostručuje vodstvo 'redsa', a s tih se 2:0 odlazi na 15 minuti predah.

U 30 minuta nastavka Liverpool s nova četiri pogotka posramljuje domaćine do kraja, čiji su pak navijači stadion krenuli napuštati već u 60. minuti, nakon drugog pogotka Daniela Sturridgea. Svega šest minuta ranije tamnoputi je Englez zabio i svoj prvi gol na susretu za 3:0.

Posao su za Liverpool u 74. minuti dovršili Fabio Borini, odnosno u 76. Jordan Henderson svojim drugim golom na utakmici.

Unatoč visokoj pobjedi, Liverpool je praktički bez šansi da dogodine ugleda neko od europskih natjecanja, a tome je danas pridonijela pobjeda Evertona protiv Fulhama (1:0).

Newcastle je porazom i dalje udaljen svega pet bodova od zone ispadanja, a do kraja su mu ostale za odigrati još tri utakmice. Recimo i da sve momčadi koje se trenutno nalaze ispod Newcastlea imaju po utakmicu manje.