PREMIERSHIP

Liverpool jedva slavio u golijadi; Ole s Manchesterom ispisao povijest; Chelsea srušio Arsenal

19.01.2019 u 18:20

U susretu 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Anfieldu teškom mukom pobijedio Crystal Palace sa 4-3 upisavši i 19. pobjedu ove sezone

Crystal Palace je poveo u 34. minuti nakon sjajne kontre koju je na asistenciju Wilfreda Zahe u pogodak pretvorio Andros Townsend. Gosti su obranili prednost do kraja poluvremena, no Liverpoolu je trebalo svega osam minuta u nastavku kako bi okrenuo rezultat. U 46. minuti je izjednačio Mohamed Salah, a na 2-1 je povisio Roberto Firminho u 53. minuti.

James Tomkins je uspio izjednačiti u 65. minuti nakon prekida, no sve dobro što su gosti napravili pokvario je Speroni u 75. minuti poklonivši Salahu gol za novo vodstvo. James Milner je s krila ubacio u kazneni prostor, a Speroni nespretno odbio loptu u vlastiti gol. Salah je samo potvrdio pogodak.

U 89. minuti Liverpool je ostao s igračem manje nakon što je isključen Milner, no domaćin je i sa desetoricom zabio za potvrdu pobjede. Pogodak je u trećoj minuti nadoknade zabio Sadio Mane. U posljednjim sekundama susreta Max Meyer je smanjio na 4-3. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio zbog ozljede.

Liverpool je produžio niz bez domaćeg poraza na 32 utakmice, a zadnji ligaški poraz na Anfieldu 'Redsi' su doživjeli u travnju 2017. upravo od Crystal Palacea.

• +5
Premier liga, Liverpool - Crystal Palace Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Pobjedu i to šestu u nizu, ostvario je Manchester United porazivši Brighton sa 2-1. Paul Pogba (27-11m) i Marcus Rashford (42) zabili su za United, dok je pogodak za gost zabio Pascal Gros (72). Ole Gunnar Solskjaer je tako postao prvi menadžer u povijesti 'Crvenih vragova' koji je dobio prvih šest utakmica.

Subotnje kolo ludom utakmicom otvorili su Wolverhampton i Leicester City. U susretu sa sedam golova domaćin je slavio 4-3, a junak utakmice bio je trostruki strijelac Diogo Jota koji je presudni pogodak postigao u trećoj minuti nadoknade. Domaćin je već nakon 12 minuta imao 2-0, Leicester je potom izjednačio, da bi Wolverhampton u 64. minuti poveo sa 3-2. Tri minute prije kraja Leicester je izjednačio i kada se već činilo kako će utakmica završiti 3-3, Jota je zabio za pobjedu. Među strijelce se upisao i Ryan Bennett (12), dok su za goste zabili Demarai Gray (47), Conor Coady (51-ag) i Wes Morgan (87).

U derbiju 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na stadionu Emirates pobijedio Chelsea sa 2-0 ostvarivši važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka.

Pobjedu 'topnicima' donijeli su Alexandre Lacazette (14) i Laurent Koscielny (39), a bila je to tek druga pobjeda Arsenala u posljednjih 15 ligaških ogleda protiv Chelsea. Koscielny je tako postigao barem jedan pogodak u devet sezona u dresu 'topnika', a s ukupno 20 golova u Premiershipu postao je najefikasniji Arsenalov branič u povijesti kluba.

Arsenal je izborio pobjedu prije svega fantastičnim nastupom u prvom dijelu. "Topnici" su u prvih 45 minuta mogli zabiti još pokoji pogodak, no gostujući vratar Kepa istaknuo se s nekoliko sjajnih obrana. Gosti su u prvom dijelu imali samo jednu pravu priliku, u 45. minuti Marcos Alondo je nadskočio domaću obranu i pucao glavom, ali je pogodio stativu.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 63. minute.