SJAJNA UTAKMICA

Liverpool iščupao pobjedu u strašnoj golijadi!

23.02.2014 u 19:30

Nogometaši Liverpoola teško su svladali Swansea na Anfieldu 4-3 u ogledu 27. kola Premierlige koji je ponudio čak trojicu dvostrukih strijelaca…

Liverpool je s ukupno 70 postignutih golova postao najefikasnija momčad u Premiershipu. Zabio je jedan gol više od Manchester Cityja, koji, doduše, ima utakmicu manje.

'Redsi' su poveli već u 3. minuti kada je Daniel Sturridge odlično iskoristio jednu dugu loptu Sterlinga i matirao gostujućeg vratara Vorma. Jordan Henderson je ludarcem izvan kaznenog prostota povisio na 2-0 u 20. minuti. Međutim, momčad Swanseaja, koju je vodio Brendan Rodgers prije prelaska na klupu Liverpoola, vratila se u utakmicu vrlo brzo. U 23. minuti je bivši Liverpoolov igrač Jonjo Shelwey zabio udarcem izvan kaznenog prostora, a lopta se odbila od grede u mrežu. U 26. minuti je Wilfried Bony poravnao na 2-2.

Ipak, domaini su prije poluvremena zabili još jedan gol. Sturridge je bio strijelac glavom nakon ubačaja Luisa Suareza s lijeve strane. Sturridge je stigao do brojke od 18 golova ove sezone u prvenstvu. Zabio je pet golova manje od vodećeg strijelca lige Suareza.

Bony je početkom nastavka iz kaznenog udarca svojim drugim golom na utakmici izjednačio na 3-3. Ipak, Jordan Henderson je u 74. minuti pospremio jedan odbijanac u mrežu i donio važnu pobjedu Liverpoolu. Pridružio se Sturridgeu i Bonyju, te je i on postao dvostruki strijelac.

Loïc Remy zabio je u drugoj minuti sudačke nadoknade za domaću pobjedu Newcastlea protiv Aston Ville 1-0. Bio je to prvi Newcastleov gol u zadnjih pet prvenstvenih utakmica.

Premiership, 27. kolo:

Liverpool – Swansea 4-3 (Sturridge 3, 36, Henderson 20, 74 / Shelwey 23, Bony 26, 48 – 11m)

Newcastle – Aston Villa 1-0 (Remy 90+2)