SERIE A

Livaja od prve minute u remiju protiv Rome

20.01.2013 u 23:32

U derbi utakmici 21. kola talijanske Serie A, ogledu na rimskom Olimpicu, nogometaši Rome i Intera su odigrali bez pobjednika 1-1

Zanimljivo da su do nedjelje najmanje remija u kompletnoj Seriji A imali baš Roma i Inter, te novi prvoligaš Pescara (po dva). Ovom prilikom su Roma i Inter podijelili bodove u ogledu gdje su oba pogotka postignuta u prvom dijelu.

U 22. minuti je domaćina doveo u vodstvo neuništivi kapetan Francesco Totti realiziravši jedanaesterac, dok je na drugoj strani, pri samom kraju poluvremena, izjednačio Palacio (na asistenciju Guarina).

Svakako treba zabilježiti da je 19-godišnji hrvatski nogometaš Marko Livaja, nakon pet ulazaka s klupe kada su u pitanju prvenstveni ogledi, debitirao u prvoj momčadi Intera u Seriji A. Igrao je do 73. minute.

Recimo da je Roma tijekom ogleda imala samo tri udarca u okvir, a Inter još manje (dva), te da je najbolju šansu za tri boda propustio domaći Argentinac Lamela u 83. minuti. Njegov odličan udarac s vrha šesnaesterca je u korner, krajnjim naporom, izbio slovenski vratar Handanovič.