kvalifikacije za sp

Lionel Messi prvi puta stigao do pobjede u ovoj zemlji, a Argentina je na taj uspjeh čekala punih 15 godina

14.10.2020 u 08:11

Nogometaši Argentine slavili su u 2. kolu južnoameričkih kvalifikacija za SP 2022 kod Bolivije u La Pazu s 2:1 (1:1).

Argentincima je to prva pobjeda u gostima kod Bolivije, trenutno 75. reprezentacije na Fifinoj ljestvici, nakon čak 15 godina, a La Paz i nadmorska visina od 3500 metara dosad su uvijek bili nepremostiva prepreka jer su tamo u pravilu gubili utakmice, čak i sa 1:6 prije nekoliko godina.

Izbornik Lionel Scaloni je odlučio doći u Boliviju čak tri dana prije utakmice kako bi se Argentinci aklimatizirali na veliku nadmorsku visinu, a to je urodilo pobjedom Messijeve ekipe.

Ipak, nije sve bilo glatko jer su Bolivijci poveli preko napadača Cruzeira Morena Martinsa u 24. minuti, da bi Lautaro Martínez u 45. minuti postigao izjednačujući gol kada ga je domaći branič nespretno napucao loptom, koja se potom odbila u mrežu.

Joaquin Correa, igrač Lazija, donio je Argentini pobjedu u 79. minuti udarcem iskosa s desetak metara.

Argentina je tako kvalifikacije započela s dvije pobjede, a Bolivija s dva poraza.