NBA LIGA

LeBron praktički sam pobijedio Knickse

07.02.2010 u 10:04

LeBron James i njegovi Cleveland Cavaliersi su u subotu navečer potpuno razmontirali New York Knickse koji su poraženi 113-106

James je zabio 47 koševa, od kojih su 24 bila ubačena u pet i pol minuta, dok su domaćini Cavaliersi stvorili veliku prednost i došli do 11. uzastopne pobjede.

James je postavio rekord NBA zabivši 35 koševa u prvom poluvremenu te je dodao osam skokova, osam asistencija i pet ukradenih lopti za Cavalierse (41-11), koji nisu izgubili od 14. siječnja.

'Mogu ići i do 50 koševa u dosta utakmica, ako želim', izjavio je James, čiji je prosjek po utakmici 30,6 koševa, 9,6 asistencija i 6,8 skokova.

James nije trebao svoje suigrače u prvom poluvremenu. U samo 5 i pol minuta postigao je 24 pogotka za Cleveland - zadnjih 16 prve četvrtine i prvih osam druge četvrtine.

'Kralj' je zatvorio prvu četvrtinu parom trica za prednost 44-24.

James je drugu četvrtinu počeo s četiri uzastopna koša. Do tada je već zabio 31 koš u 14 i pol minuta, ostavivši Knickse u šoku.

Unatoč tome, Knicksi se nisu predavali. Smirili su se kada se smirio i James

c i došli su na 107-104 3:47 minute do kraja, zahvaljujući šutu Natea Robinsona, koji je ukupno postigao 26 pogodaka.

James je odgovorio s dva slobodna bacanja prije nego je pogodio još dva šuta za konačnu pobjedu. Imao je šut 17 od 31 iz igre i 7 od 7 s linije slobodnih bacanja.

Shaquille O'Neal je zabio 19 koševa za Cavse, koji su imali šut iz igre 55 posto(44-of-80). David Lee je postigao 20 pogodaka za Knickse koji su izgubili pet od šest utakmica.

LA Lakersi su bez Kobea Bryanta, koji ima ozlijeđen zglob, stigli do pobjede nad Portland Trail Blazersima 99:82.

Ron Artest je postigao 21 pogodak, a Lamar Odom je tome dodao 22 skoka za pobjedu Lakersa.

Utakmicu između Atlanta Hawksa i Washington Wizzardsa u Washingtonu odgođena je zbog snježne oluje. To je prva odgođena utakmica od 13. siječnja 2007.