16.07.2015 u 08:21

• +11

GNK Dinamo - CF Fola Esch

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic, Robert Anic

Modri su u prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka odigrali 1:1 s Folom Esch, a trener Dinama Damir Krznar prokomentirao je iznenađenje na Maksimiru

'Čestitam Foli jer je uspjela sprovesti u djelo svoj naum: gustim blokom sačuvati svoj gol i izvući najbolje što se može. To im je pošlo za rukom jer 1:1 je odličan rezultat za njih. U našoj igri je bilo puno sebičnosti, improvizacije i u tom dijelu svu krivicu stavljam na sebe. Nismo uspjeli sprovesti ono što smo se dogovorili i za tjedan dana ćemo se morati itekako pomučiti za prolaz u koji ja vjerujem. Ipak, nakon ovoga danas bit će to puno teže nego što smo planirali', rekao je trener nakon utakmice pa nastavio.

'Nismo zadržali mirnoću u igri, osobito s igračem više kada treba biti strpljiv. Bekovi? Da, od njih smo očekivali više jer kada smo imali igrača više onda su oni ti koji moraju razvući protivnika, ali su previše žurili; kao i svi ostali. Bili smo neorganizirani, a tako se ne može probiti ovako dobro posloženu momčad kao što je Fola.'

U svlačionici je uoči utakmice kao i na poluvremenu bio i glavni trener Zoran Mamić.

'Dočekan je s oduševljenjem uoči utakmice i dao je igračima punu podršku i zaželio im sve najbolje. Na poluvremenu se spustio u svlačionicu, ukazao im na par taktičkih detalja i posebno na stav jer je apelirao na igrače da govorom tijela pokažu da su Dinamo. Nismo mi zaboravili igrati nogomet, ali nedostajalo je hrabrosti i odlučnosti.'