ABA LIGA

Kriza Zadrana u trećoj četvrtini, na svu sreću, kratko je trajala

07.03.2024 u 20:17

Košarkaši Zadra u susretu su 22. kola regionalne ABA lige kao domaćini svladali Igokeu sa 74:59 (17:10, 16:13, 14:16, 27:20).

Karlo Žganec s 21 i Luka Božić s 19 koševa predvodili su Zadar, dok je Nikola Marić ubacio 15 za Igokeu.

Usprkos lošem šutu u otvaranju utakmice Zadrani su zahvaljujući odličnoj i odgovornoj igri u obrani stvorili solidnu prednost već nakon prvih deset minuta, da bi sredinom druge četvrtine imali i velikih 28:12. Ipak, Igokea je do odlaska na veliki odmor smanjila na 33:23, a gosti su bolje otvorili nastavak te se u 27. minuti primaknuli na samo 37:35.

Tricama Žganeca i Mekića Zadar se uspio još jednom odvojiti i prije ulaska u posljednju četvrtinu da bi u završnih deset minuta mirno iskontrolirao rezultat do konačnih 74:59.

Zadar se ovom pobjedom učvrstio na petom mjestu ljestvice s omjerom pobjeda i poraza 13-9, dok je Igokea pala na 11-11.

U sjedećem kolu Zadar će za devet dana ugostiti Cedevitu Olimpiju, a to bi mogao izravni susret za četvrto mjesto i prednost domaćeg terena u četvrtfinalu doigravanja.

• +11
Košarka: Zadar - Igokea (22. kolo AdmiralBet ABA lige) Izvor: Pixsell / Autor: Sime Zelic/PIXSELL