SCHALKE IZVUKAO REMI

Kriza u Bayernu; i u drugoj utakmici bez pobjede

03.02.2015 u 22:00

Nakon teškog poraza od Wolfsburga, Bayern je još jednom kiksao. Ovog puta na svom stadionu protiv Schalkea, s kojim je odigrao 'tek' 1:1. S time da su Bavarci od 17. minute igrali bez Boatenga, a Neuer je Choupo-Motingu obranio penal. Od preostalih četiri utakmice 19. kola valja izdvojiti remi (1.1) Eintrachta i Wolfsburga

Loši rezultati očito su se zaredali Guardiolinom sastavu. Prije par dana doživjeli su prvi bundesligaški poraz ove sezone, a već u utorak opet su kiksali. I to pred svojim navijačima.

Istina, bili su Bavarci bolji tijekom cijele utakmice, no već od 17. minuti domaćini su igrali s desetoricom. Jerome Boateng napravio je prekršaj na rubu svog 16-erca, a sudac Dankert pokazao mu je crveni karton i dosudio penal.

No, Choupo-Moting je pucao loše, Neuer je obranio i ostavio Bayern na životu. U nastavku su počeli padati i golovi. Prvog za bayern sudac je poništio, dok za Robbenov ipak nije mogao naći nedostatke te su Bavarci poveli.

Ipak, radost Bayerna kratko je trajala jer Höwedes je u 72. minuti, odnosno pet minuta kasnije, nakon ubačaja iz kuta zabio za konačnih 1:1.

Iako su zaredali s dvije utakmice bez pobjede, Bayern i dalje ima velikih osam bodova prednosti pred najbližim pratiteljem, Wolfsburgom. Makar, ovakvu seriju u Münchenu sigurno ne žele....

Igrane su još tri utakmice 19. kola, a najzanimljivije je bilo u Frankfurtu gdje su Eintracht i Wolfsburg odigrali 1:1. Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić odigrao je prvo poluvrijeme za drugoplasirani sastav njemačkog prvenstva Wolfsburg koji je ovim remijem ostao na osam bodova zaostatka za Bayernom.