PRVIJENAC PRIJE SP-A

Krasno pod gredu: Rebić konačno zabio u Seriji A!

18.05.2014 u 22:50

Hrvatski reprezentativni napadač Ante Rebić postigao je svoj prvi pogodak u talijanskom nogometnom prvenstvu, u remiju Fiorentine i Torina...

S posljednjih je šest utakmica u nedjelju navečer spušten zastor na još jednu sezonu Serije A. U završnici su se najviše radovali nogometaši Parme koji su izborili plasman u Europa ligu.

U zadnjem se kolu vodila borba za šesto mjesto, posljednje koje vodi u Europu, a u konkurenciji su bila četiri kluba. U najboljoj je poziciji bio Torino koji je imao bod više od suparnika, tako da mu je pobjeda sigurno donosila željeni cilj. Gostovao je Torino kod Fiorentine koja je još ranije osigurala četvrto mjesto, pa i nije bila toliko motivirana, ali ipak je izvukla 2-2 i ugasila snove gostima.

Giuseppe Rossi je doveo Fiorentinu u vodstvo u 57. minuti s bijele točke, deset minuta kasnije je izjednačio Marcelo Larrondo, a onda se ukazao hrvatski reprezentativac Ante Rebić. Mladić koji je ove sezone dobivao malo prilika, a u zadnje vrijeme imao i dosta problema s ozljedom, ušao je u igru u 77. minuti, a samo dvije minute kasnije iskoristio asistenciju Juana Cuadrada i zabio premijerni pogodak u Seriji A.

Torino je do kraja izjednačio preko Jasmina Kurtića, ali to mu nije bilo dovoljno, a pravi je tragičar ispao Alessio Cerci koji u sudačkoj nadoknadi nije iskoristio jedanaesterac.

Parma je pred svojim navijačima pobijedila otpisani Livorno s 2-0 i skočila na željeno šesto mjesto. Dvostruki je strijelac bio Amauri.

Milan se u završnici sezone također mogao dokopati Europe, ali pobjeda protiv Sassuola (2-1) mu nije bila dovoljna. Inter je, pak, u nebitnoj utakmici poražen na gostovanju kod Chieva (2-1), a naš je Mateo Kovačić igrao do 82. minute za ''nerazzurre''. Napoli je deklasirao Veronu s 5-1, a Josip Radošević je za pobjednike odigrao drugo poluvrijeme.