Krasnim golom Hamze Hajduk pobijedio 'lokose'!

19.11.2016 u 16:50

• +4

MAXtv Prva liga, 16. kolo: Hajduk - Lokomotiva

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka pobijedili su u derbi utakmici 16. kola MAXtv Prve lige Lokomotivu na Poljudu ove subote, zahvaljujući strijelcu jedinog pogotka na susretu, Hamzi Barryju...

Sastav Hajduka: Stipica, Juranović, Ćosić, Šimić, Savvas, Kvesić, Kožulj, Hamza, Erceg, Said, Futacs

Sastav Lokomotive: Zagorac, Rožman, Rrahmani, Kolinger, Majstorović, Ivanšec, Majer, Halilović, Halilović, Grezda, Bočkaj

MAXtv Prva liga, 16. kolo

Hajduk – Lokomotiva 1:0 (Hamza 61)

Tijek utakmice

Kraj - Hajduku zaslužena pobjeda, 'lokosi' nastavljaju sa svojim porazima
89' - oštro je pucao Kožulj, no bezopasno za Zagorca
82' - Lokomotiva je mogla izjednačiti nakon ubačaja Rožmana, ali Antunović iz blizine puca preko gola!
77' - opet prijeti Hamza, no puca malo pokraj gola
75' - Hajduk kontrolira utakmicu nakon postignutog pogotka i sve je bliži pobjedi
61' - goool za Hajduk! Pritisak je urodio plodom, a Hamza zabija iz zraka nakon ubačaja Kvesića!

55' - Hajduk sve opasniji, Gencoglu je opasno opalio s ruba kaznenog prostora, ali Zagorac opet brani
51' - Ćosić se našao u prilici nakon kornera, no puca iz voleja pokraj gola
Poluvrijeme - Hajduk je stvorio nedovoljno izrazitih prilika i očekuje ga puno posla u drugom dijelu
45' - Marić je umalo savladao Stipicu koji je istrčao u prazno, ali nije pogodio okvir gola
41' - Said u najboljoj prilici na utakmici, no njegov udarac iskosa odlazi preko gola
33' - oštro je ubacio Kožulj, no Zagorac je uspio ovladati loptom
28' - opet Futacs prijeti iz slobodnjaka, ali Zagorac je na mjestu
22' - Futacs je zaprijetio iz slobodnjaka, no Zagorac vješto brani
21' - Rahmani je zaprijetio glavom nakon kornera, ali nije pogodio gol Hajduka
19' - prvi udarac u okvir gola izveo je Lovro Majer, no točno u Stipicu
10' - Hajduk nešto bolji, ali pravih prilika još nema
2' - pucao je Erceg, ali pokraj gola Lokomotive
1' - dvoboj u Splitu je počeo

Nakon poraza od Rijeke uoči reprezentativne pauze, Hajduk se vratio na četvrto mjesto ljestvice i ostao daleko od vodećih, no još uvijek može dostići klubove koji su ispred njega, prije svega Osijek na trećem mjestu.

Da bi to ostvarili, Splićani moraju ove subote pobijediti 'lokose' s kojima uglavnom ima pozitivna iskustva na Poljudu, no radi se o talentiranoj mladoj momčadi koja može iznenaditi svakog.

Lokomotivi pak trebaju bodovi kako bi preuzela peto mjesto i krenula u lov za vodećom četvrtkom, tj. mjestima koja vode u europska natjecanja sljedeće sezone.