LIGA PRVAKA

Krasić i Džagajev uništili Bešiktaš

30.09.2009 u 21:01

Premda konačni rezultat glasi 2:1, CSKA je uvjerljivim nastupom nadvisio Bešiktaš u 2. kolu skupine B Lige prvaka. Turci su smanjili tek u posljednjim sekundama susreta

U prvoj utakmici Lige prvaka od svih koje su na rasporedu u srijedu, moskovski CSKA je nadvisio turski Bešiktaš sa 2:1. Nakon gostujućeg poraza od Wolfsburga prije dva tjedna (1:3), Rusi su tako stigli do prvih bodova koji bi im mogli biti izuzetno važni za prolazak skupine ili barem osvajanje trećeg mjesta koje vodi u Europsku ligu.

CSKA je poveo u sedmoj minuti preko Alana Džagajeva, na 2:0 povisio je Miloš Krasić u 61. minuti, a počasni gol za goste bio je djelo Ekrema Daga u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

U drugoj utakmici iste skupine Manchester united dočekuje Wolsfburg na Old Traffordu, a u idućem kolu koje je na rasporedu tek 21. listopada, CSKA će ugostiti 'crvene vragove'.

CSKA - BEŠIKTAŠ 2:1 (1:0)
MOSKVA, stadion Lužniki. Sudac: Manuel Mejuto Gonzalez (Španjolska);

Strijelci: 1:0 Džagajev (7), 2:0 Krasić (61), 2:1 Dag (90+2)

CSKA: Akinfejev - Semberas, Ignašević, V.Berezutski, A.Berezutski (od 46. Gregoriev) - Krasić, Mamajev, Odiah, Gonzalez (od 78. Šenikov) - Džagajev, Necid (od 64. Rahimić)
Bešiktaš: Rustu Recber - Kas, Sivok, Ferrari, Koybasi - Ernst, Dag - Nobre, Tello (od 75. Bobo), Holosko (od 36. Simsek) - Nihat Kahveci (od 73. Ozkan)