• Zadnja izmjena 03.10.2009 20:40
  • Objavljeno 03.10.2009 u 18:06
Tottenham slavlje

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: -

U osmom kolu engleskog nogometnog prvenstva u glavnim ulogama su bila i dvojica hrvatskih reprezentativaca. I Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka upisali su se u strijelce

Hrvatski nogometni reprezentativci Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka bili su strijelci za Tottenham Hotspur, ali usprkos tomu 'spursi' su osvojili samo jedan bod odigravši na gostovanju kod Bolton Wanderersa 2:2. Kranjčar i Ćorluka odigrali su svih 90 minuta za Tottenham, dok je Ivan Klasnić ušao u igru za Bolton tek u 87. minuti.

Kranjčar je postigao pogodak za 1:1 u 34. minuti, te je asistirao Ćorluki za 2:2 u 73. Domaćin je dva puta vodio golovima Ricarda Gardnera (4) i Kevina Daviesa (70).

Ovim bodom Tottenham je stigao na treće mjesto na ljestvici sa 16 bodova, dva manje od vodećih Manchester Uniteda i Chelseaja koji imaju i utakmicu manje, dok ih slijede Liverpool i Manchester City sa 15 bodova, Liverpool s jednom, a Manchester City s dvije utakmice manje.

Bolton je 12. s osam bodova iz sedam utakmica.

Rezultati:

Bolton - Tottenham 2:2 (Gardner 3, Davies 69/ KRANJČAR 34, ĆORLUKA 73)
Wolverhampton- Portsmouth 0:1 (Yebda 19)
Burnley - Birmingham City 2:1 (Fletcher 53, Bikey 62/ Larsson 90+5)
Hull City - Wigan Athletic 2:1 (Vennegoor of Hesselink 60, Geovanni 68/ Sinclair 87)
Manchester U. - Sunderland 2:2 (Berbatov 51, A. Ferdinand 90/ Bent 7, Jones 59)