BUNDESLIGA

Kramarić zabio u trijumfu Hoffenheima; slavio i Bayern; Borussija briljirala, čudesni Haaland opet trpao

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Andrej Kramarić bio je strijelac za Hoffenheim u 2:1 (1:1) domaćoj pobjedi protiv Bayera iz Leverkusena u 20. kolu njemačkog prvenstva

Kramarić je u 23. minuti odlično pratio akciju svog sastava te pravovremeno utrčao u peterac i neometan s dva metra zakucao loptu u mrežu nakon ubacivanja Kaderabeka s desnog boka čime je poravnao rezultat na 1:1. Prethodno je Diaby u 11. minuti doveo Bayer u vodstvo, da bi u nastavku utakmice Skov u 65. minuti pogodio za konačnih 2:1.

Kramariću je ovo bio šesti pogodak u prvenstvu ove sezone, a igrao je svih 90 minuta za Hoffenheim koji je sada sedmi na ljestvici sa 33 boda, jednim manje od petog Bayera.

Ivan Perišić igrao je sve do 90. minute za Bayern iz Muenchena koji je kao gost sa 3:1 svladao Mainz 05 i tako barem na nekoliko sati zasjeo na vrh ljestvice. Strijelci za Bavarce bili su Lewandowski (8), Mueller (14) i Thiago Alcantara (26), dok je Saint Juste (45) samo ublažio poraz domaćih.

• +5
Bundesliga, Mainz – Bayern Izvor: Profimedia / Autor: Daniel ROLAND / AFP / Profimedia

Tin Jedvaj odigrao je čitav susret za Augsburg u 2:1 domaćoj pobjedi protiv Werdera, a njemu je upisan nespretni autogol kojim su gosti poveli u 26. minuti. Jedvaja je u pokušaju da ispuca loptu iz vlastitog peterca napucao suigrač Gouweleeuw. U nastavku su Niederlechner (67) i Vargas (82) osigurali preokret.

Borussia iz Dortmunda s visokih 5:0 svladala je na svom terenu Union Berlin, a 19-godišnji Norvežanin Erling Haaland, koji je u siječnju stigao u Dortmund iz RB Salzburga postigao je nova dva pogotka. Mladi Norvežanin je tako u svoja prva tri nastupa za 'žuto-crne' postigao čak sedam pogodaka, a Borussia je stigla na treće mjesto sa 39 bodova.