Bundesliga

Kramarić nastavio u istom ritmu iz Dohe, ali niti to nije pomoglo Hoffenheimu; Bayern do uvjerljive pobjede, s time da ovog puta Lewandowski nije zabio

02.04.2022 u 18:06

Hoffenheim je poražen kod kuće od Bochuma (1:2) u 28. kolu Bundeslige, a asistenciju za jedini gol domaćina ubilježio je Andrej Kramarić. Tako je hrvatski napadač zadržao dobru formu koju je pokazao i tijekom reprezentativne akcije u Dohi, gdje je zabio dva gola i izborio penal

Kramarić je u 54. minuti namjestio gol Raumu za 1:1, no gosti su s dva gola Japanca Asana došli do važne pobjede. Kramarić je imao dvije velike šanse, a odigrao je cijelu utakmicu.

Bayern je u derbiju u Freiburgu pobijedio s 4:1 i opet ima devet bodova više od Borussije iz Dortmunda. Za branitelja naslova zabili su povratnik nakon loma noge Leon Goretzka (58), Serge Gnabry (73), Kingsley Coman (82) i Marcel Sabitzer (90+6), a za Freiburg Nils Petersen u 63. minuti. Josip Stanišić je ostao na klupi Bayerna.

Šest kola prije kraja prvenstva vodi Bayern sa 66 bodova, Dortmund ima utakmicu manje i 57 bodova, a treći Leverkusen učvrstio se na poziciji s 51 bodom pobijedivši kod kuće Herthu Berlin s 2:1.

Arminia Bielefeld i Stuttgart odigrali su 1:1, Borna Sosa zbog ozljede prepona nije bio u sastavu Stuttgarta.

Eintracht i Greuther Fürth su igrali 0:0, a Kristijan Jakić je igrao za domaćine do 84. minute. Fürth je zadnji, deset bodova udaljen od spasa.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa, RB Leipzig stigao je do velike pobjede kod dortmundske Borussije. Gosti su slavili 4:1. S dva gola Konrada Laimera (21, 30) i jednim Nkunkua (57) vodili su s glatkih 3:0 sve do završnice. Donyell Mallen (84) smanjuje na 1:3, a samo dvije minute kasnije Dani Olmo postavlja konačnih 4:1.

Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu za goste, dok je Marin Pongračić pak cijelu utakmicu odgledao s klupe domaćih.