BOLJI ŠPANJOLAC FERRER

Kraj za Čilića u trećem kolu Miamija

31.03.2009 u 08:18

Hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u susretu trećeg kola ATP teniskog turnira u Miamiju od španjolskog tenisača Davida Ferrera 6:3, 3:6, 4:6

David Ferrer, 11. nositelj turnira, nakon dva sata i sedam minuta igre svladao je najboljeg hrvatskog tenisača i davis cup reprezentativca Marina Čilića.

U prvom setu Čilić je napravio break već u drugom gemu te je zadržao prednost i došao do seta sa 6:3. Drugi set prošao je s nekoliko break prilika s obje strane, a jednu je iskoristio Španjolac za 5:3 te je sigurno servirao za izjednačenje u setovima.

Ferrer je bolje počeo treći set. Oduzeo je servis za vodstvo 2:1. Kod vodstva Španjolca 3:2, Čilić je uspio vratiti break i izjednačiti na 3:3, ali tada je ponovo izgubio servis. Vratio ga je odmah za 4:4, ali suparnik je napravio i treći break u setu za 5:4 i tu je bio kraj. Čilić više nije uspio uzvratiti.

Bio je to njihov drugi međusobni susretu, i to drugi ove godine. Na otvaranju sezone Čilić je pobijedio Ferrera na Australian Openu.

Ferrerov sljedeći protivnik bit će Argentinac Juan Martin Del Potro.