PREMIERSHIP

Krah ManUtda, Suarez briljirao, Arsenal ostao na vrhu!

04.12.2013 u 23:24

U 14. kolu engleskog nogometnog prvenstva pobjedničkim je ritmom nastavio Arsenal savladavši na Emiratesu Hull 2-0, dok je Manchester United poražen na Old Traffordu od Evertona 1-0...

Do 11. ovosezonske pobjede Arsenal je stigao golovima Nicklasa Bendtnera i Mesuta Özila. U ovoj je utakmici menadžer "topnika" Arsene Wenger odlučio napora poštedjeti Oliviera Girouda i započeo je iznenađujuće s danskim napadačem od prve minute, a ovaj mu je uzvratio golom već u drugoj minuti utakmice, glavom s ruba peterca nakon ubacivanja Carla Jenkinsona. Drugi su gol "topnici" zabili u 47. minuti, a Özil je zabio u bliži kut nakon sjajnog proigravanja Aarona Ramseyja koji je rasparao obranu Hulla.

Liverpool je na svom Anfieldu deklasirao Norwich City s 5-1, a šou je ukrao Luis Suarez s četiri gola i asistencijom. Do hat-tricka je stigao već nakon pola sata igre, a u završnici je stigao namjestiti i Raheemu Sterlingu za konačnih 5-1. Posebno je impresivan bio prvi gol urugvajskog napadača koji je zabio dalekometnim udarcem s 40-ak metara. Suarez je prvi igrač koji je zabio četiri gola i asistirao u nekoj premierligaškoj utakmici nakon Franka Lamparda kojem je to uspjelo protiv Aston Ville u ožujku 2010.

Manchester United je na svom travnjaku poražen od Evertona s 1-0, a jedini je gol na susretu zabio Bryan Oviedo u 86. minuti nakon dodavanja Romelua Lukakua. Unitedu je to već četvrti poraz ove sezone i prvi put da nisu uspjeli zabiti u dvije domaće utakmice u premierligaškoj sezoni nakon sezone 2006/07. Nikica Jelavić odgledao je Evertonovu pobjedu s klupe za pričuve.

Southampton Dejana Lovrena doživio je i treći uzastopni poraz nakon Arsenala i Chelseaja. Na njihovom St. Mary's Stadiumu porazila ih je Aston Villa 3-2, a Lovren je odigrao cijeli susret.

Važne su gostujuće pobjede ostvarili i Chelsea, Tottenham i Manchester City. Chelsea je u golijadi na Stadionu svjetla savladao Sunderland 4-3 uz dva gola Edena Hazarda.

Tottenham je slavio u gradskom derbiju protiv Fulhama golom Lewisa Holtbyja iz 82. minute, dok je Manchester City napokon uspio dobre igre prenijeti s domaćeg im Etihada i na gostujuće travnjake. U 3-2 pobjedi nad West Bromwich Albionom dva je gola zabio Yaya Toure, a jednog Sergio Agüero.

Premierliga, 14. kolo:

Arsenal - Hull City 2-0 (Bendtner 2, Özil 47)

Liverpool - Norwich 5-1 (Suarez 15, 29, 35, 74, Sterling 88 / Johnson 83)

Manchester United - Everton 0-1 (Oviedo 86)

Southampton - Aston Villa 2-3 (Rodriguez 48, Osvaldo 69 / Agbonlahor 15, Kozak 64, Delph 80)

Stoke City - Cardiff 0-0

Sunderland - Chelsea 3-4 (Altidore 14, O'Shea 50, Bardsley 86 / Lampard 17, Hazard 36, 62, Bardsley 84-ag)

Swansea - Newcastle 3-0 (Dyer 45, Debuchy 67-ag, Shelvey 82)

Fulham - Tottenham 1-2 (dejagah 57 / Chiriches 73, Holtby 82)

WBA - Manchester City 2-3 (Pantimimon 85-ag, Anichebe 90+4/ Agüero 9, Toure 24, 74-11m)