GOLIJADA U TORINU

Kovačić žrtvovan, Inter s igračem manje neporažen!

20.10.2013 u 23:04

U posljednjoj utakmici 8. kola talijanske Serije A nogometaši milanskog Intera odigrali su na gostovanju kod Torina 3-3. Usprkos činjenici da su već od pete minute igrali s igračem manje 'nerazzurri' su sve do završnice vodili 3-2...

Interov vratar Samir Handanovič isključen je praktički na početku jer je srušio Torinovog Alessija Cercija u kaznenom prostoru.

Dojam je da je to bila prestroga sudačka odluka, a Interov trener Walter Mazzarri morao je u tim trenucima obaviti prisilnu zamjenu, te, naravno, na teren poslati vratara. U igru je tako ušao rezervni vratar Juan Pablo Carrizo, a izašao je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

I upravo je Carizzo zaustavio kasniji penal koji je izveo Cerci. Usprkos tome Torino je svejedno poveo, a strijelac je bio Alexander Farnerud u 21. minuti. Vodstvo domaćina se održalo sve do sudačke nadoknade prvog dijela kada je krasan gol škaricama s nekih desetak metara zabio Fredy Guarin.

U nastavku je domaćin ponovo poveo, ali ovoga puta prekoa Cire Immobilea u 53. minuti, no "nerazzurri" su se vratili već dvije minute kasnije prvim od dvaju golova Rodriga Palacija. Drugi je gol argentinski napadač zabio u 71. minuti na dodavanje Ishaka Belfodila, a sve do završnice činilo se da će to biti gol koji će Interu donijeti tri boda.

Međutim, ofenziva domaćina urodila je plodom u samoj završnici iz prekida, kada je slobodni udarac Nicole Belloma u 90. minuti odsjeo u gornjem desnom kutu Carrizovih vratiju.

Serie A, 8. kolo:

Torino - Inter 3-3 (Farnerud 21, Immobile 53, Bellomo 90 / Guarin 45+1, Palacio 55, 71)

Fiorentina - Juventus 4-2 (Rossi 66-11m, 76, 81, Joaquin 78 / Tevez 37-11m, Pogba 40)

Genoa - Chievo 2-1 (Gilardino 22, 50 / Bentivoglio 48)

Hellas Verona - Parma 3-2 (Toni 9, 61, Jorginho 88-1m / Parolo 19, Cassano 25)

Livorno - Sampdoria 1-2 (Siligardi 90+2 / Eder 19-11m, Pozzi 90+6)

Sassuolo - Bologna 2-1 (Berardi 12-11m, Floro Flores 17 / Diamanti 34-11m)

Atalanta - Lazio 2-1 (Cigarini 41, Denis 84 / Perea 53)