UEFIN SUPERKUP

Kovačić i Gvardiol do prvog trofeja s Manchester Cityjem, Gudelj tragičar Seville

16.08.2023 u 23:13

Nakon što je u 90 minuta, ogled Manchester Citya i Seville završio 1:1, pristupilo se raspucavanju s bijele točke. I svi su bili precizni do zadnje serije, kada je Nemanja Gudelj pogodio prečku. Bio je to početak Cityjevog slavlja

Nogometaši Manchester Citya osvojili su europski Superkup pobijedivši u Pireju boljim izvođenjem jedanaesteraca Sevillu sa 6:5 (1:1), dok su cijelu utakmicu odigrala čak trojica hrvatskih igrača.

Marokanac Youseff En-Nesyri doveo je Sevillu u vodstvo u 25. minuti kada je nadvisio Joška Gvardiola i glavom zatresao mrežu.

Izjednačio je Cole Palmer u 63. minuti, također glavom nakon dodavanja Rodrija. Bila je to ravnopravna utakmica u kojoj je čak i bolje šanse imala španjolska momčad, no En Nesyrija je dvaput u situaciji jedan na jedan zaustavljao vratar Ederson.

U raspucavanju penala Ivan Rakitić je pogodio za Andalužane, a Mateo Kovačić za City, dok je Englezima trofej donio Srbin Nemanja Gudelj, koji je pogodio gredu.

Osim Rakitića i Kovačića, cijelu utakmicu odigrao je i treći Hrvat na stadionu u Pireju, odnosno Joško Gvardiol.

Manchester Cityu je ovo prvi trofej Superkupa.

• +51
UEFA Superkup: Manchester City - Sevilla Izvor: Profimedia / Autor: Spyros BAKALIS / AFP / Profimedia