PORAZ OD ZADNJEG

Kovačić debitirao, Inter doživio totalni debakl

03.02.2013 u 16:50

Nogometaši Intera poraženi su na gostovanju kod posljednjeplasirane Siene u 23. kolu Serie A rezultatom 3:1, a naš Mateo Kovačić debitirao je u drugom poluvremenu.

Nerazzuri neće po dobrome pamtiti utakmicu u kojoj su za klub debitirala pojačanja iz zimskog prijelaznog roka. Na gostovanju kod davljenika Siene Inter je ostao bez osvojenih bodova i tako se dodatno udaljio od borbe za titulu prvaka, ali i mjesta u Ligi prvaka sljedeće sezone.

Domaće je u vodstvo doveo Emeghara u 21. minuti, uzvratio je Antonio Cassano već u sljedećoj, no Siena je otišla na odmor s prednošću, nakon što je Sestu pogodio u 25. minuti. U drugom dijelu crveni karton dobio je Rumunj Chivu, uz dosuđeni kazneni udarac kojeg je Rosina pretvorio u pogodak.

Mladi hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić bio je najavljen u prvoj postavi, no ipak je startao s klupe. Ušao je u drugom poluvremenu i odigrao 45 minuta za svoj novi klub.

Na ljestvici Serie A Inter sada gubi 12 bodova za vodećim Juventusom i nalazi se na četvrtom mjestu.

Serie A, 23. kolo:

Chievo - Juventus 1-2 (Thereau 52 / Matri 10, Lichtsteiner 42)

Palermo - Atalanta 1-2 (Nelson 83 / Carmona 54, Denis 71)

Siena - Inter 3-1 (Emeghara 21, Sestu 24, Rosina 55 - 11m / Cassano 22)

Genoa - Lazio 3-2 (Borriello 16, Bertolacci 22, Rigoni 90+5 / Floccari 58, Mauri 82 - 11m)

Fiorentina - Parma 2-0 (Toni 27, Jovetić 50)

Pescara - Bologna 2-3 (Weiss 30 - 11m, D'Agostino 45 - 11m / Diamanti 34 - 11m, Gilardino 50, Kone 66)