bundesliga

Kovač ne može protiv Bayerna, Borussia Dortmund sve gora i gora!

09.12.2017 u 17:46

Nogometaši Bayerna slavili su u na gostovanju kod Eintrachta s 1-0 u 15.kolu Bundeslige i osigurali naslov jesenskog prvaka, a novi poraz, i to domaći, ubilježila je i Borussija Dortmund.

Bavarci su slavili u Frankfurtu protiv momčadi koju vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač s minimalnim rezultatom, zahvaljujući golu Vidala iz 20. minute. Eintracht je čak bio i bolja momčad, pogotovu u drugom poluvremenu, ali nisu uspijevali doći do gola. Ante Rebić je odigrao svih 90 minuta za Eintracht.

Bayern nikako nije briljirao u osvajanju rekordnog 23. naslova jesenskog prvaka, ali je iz ovog kola izvukao maksimum jer je najbliži pratitelj RB Leizpig  kiksao odigravši kod kuće samo 2-2 s Mainzom.

Nastavlja se agonija Borussije koja je u Dortmundu izgubila od Werdera s 1-2. Momčad je iz Bremena je povela, Aubameyang je uspio izjednačiti u 58. minuti, a potom je pobjedu Werderu donio Gebre Selassie (65). Borussia već osam kola zaredom ne zna za pobjedu u Bundesligi i bilo bi pravo čudo da njihov trener Peter Bosz ne dobije otkaz.

HSV i Wolfsburg su odigrali 0-0.

Bayern vodi s čak osam bodova ispred Leipziga.