iznenađenje u tbilisiju

Kosovu prva pobjeda u kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo, a s tri boda ispred su bivšeg europskog prvaka

02.09.2021 u 21:41

Kosovska nogometna reprezentacija osvojila je prva tri boda u kvalifikacijama za SP 2022. godine.

Kosovari su na vrućem gostovanju u Tbilisiju savladali domaću Gruziju rezultatom 1:0.

Ova utakmica je za obje momčadi značila priključak sredini tablice, a Kosovari su cijelu utakmicu izgledali bolje. Poveli su u 18. minuti pogotkom Muriqija. U drugom poluvremenu bilo je još uzbuđenja, a u 84. minuti Muriqiju je poništen pogodak nakon pregledavanja VAR-a.

Ipak, do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao i Kosovo je upisalo tri boda u skupini u kojoj su još Španjolska, Švedska i Grčka.

Španjolska i Švedska su favoriti skupine, ali sigurno se Kosovo neće tek tako predati do kraja kvalifikacija. U sljedećem kolu Kosovo dočekuje Grčku, bivšeg europskog prvaka, koja je trenutno iza Kosova s dva osvojena boda u dvije utakmice.