ABA LIGA

Košarkaši Splita ispustili Budućnost, neizvjesna završnica pripala gostima

10.02.2024 u 21:36

Košarkaši Splita poraženi su pred svojim navijačima od podgoričke Budućnosti sa 75-81 (19-17, 20-21, 24-19, 12-24) u dvoboju 20. kola regionalne ABA lige

Strijelce splitske momčadi predvodio je Lewis Sullivan sa 17 koševa. Toni Perković je ubacio 13, Shannon Shorter 12, a Derek Funderburk i Tonko Vuko po 11 poena. Kod Budućnosti je najbolji bio McKinley Wright IV s 19 koševa.

Budućnost je došla do 15. pobjede u sezoni i s 35 bodova se izjednačila s vodećom Crvenom zvezdom koja ima utakmicu manje, a odigrat će je u nedjelju (19 sati), kad će u Beogradu ugostiti petoplasirani Zadar (11-8). Split je privremeno skočio na sedmo mjesto s učinkom 9-11, ali Mega i Studentski centar, koji također imaju po devet pobjeda, imaju i utakmicu manje.

Split je većim dijelom utakmice bio u prednosti i činilo se da će momčad Slavena Rimca, nakon senzacionalne pobjede nad Partizanom u Beogradu, doći do još jednog vrijednog 'ulova'. No, kad je trebalo prelomiti utakmicu, košarkašima Splita je nedostajalo napadačke preciznosti i obrambene čvrstine.

• +16
KK Split - KK Budućnost Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic

Ta se konstatacija pogotovo odnosi na posljednju četvrtinu u kojoj ih je podgorička momčad ostavila na samo 12 koševa, a ubacila im 24.

Split je u zadnjih deset minuta ušao sa zalihom od šest poena (63-57), ali je Budućnost nakon manje od dvije minute igre uspjela izbrisati taj zaostatak. No, i Splićani su odgovorili serijom 5-0 za vodstvo 68-63, da bi Budućnost do novog izjednačenja (70-70) došla pet minuta prije kraja. Momčadi su izjednačene ušle u zadnje dvije i pol minute (74-74).

Tad je najbolji igrač gostiju McKinley Wright ubacio pet uzastopnih poena i donio gostima vodstvo od 79-75. Kad je Shorter promašio polaganje pola minute prije kraja, a Allerik Freeman pogodio oba slobodna bacanja, gosti su mogli počeli slaviti pobjedu.