Alpe Adria Cup

Košarkaši Šibenke ostvarili premijernu europsku pobjedu; na Baldekinu Austrijanci nisu imali šanse

19.10.2021 u 20:07

Košarkaši Šibenke ostvarili su u 2. kolu skupine A, regionalne Alpe Adria Cup, premijernu pobjedu. Nakon domaćeg poraza od slovačkog Patrioti Levice, u 2. kolu su šibenski košarkaši, na svom Baldekinu, svladali austrijski Flyers Wels 104-81

Velika razlika u kvaliteti bila je primjetna od samog početka pa su tako Šibenčani nakon prvih deset minuta imali prednost 27-14, a do poluvremena su je povećali na +25 (51-26).

Razlika je rasla i početkom drugog poluvremena pa je tako Šibenka imala i iznad trideset poena, dok je hrvatski sastav smanjio gas tek u zadnjoj četvrtini koju su gosti dobili 29-19 i tako barem djelomično ublažili poraz.

Prvo ime kod Šibenke je bio Patrik Jambrović sa 17 poena, četiri skoka i tri ukradene lopte. Bruno Rebić je dodao 16, a Adnan Arslanagić devet poena i 10 skokova.

Vodeća momčad na ljestvici skupine A je slovački Patrioti Levice (omjer 2-0), dok Šibenčanima slijedi ogled protiv čeških Pardubica koje kao i Šibenka imaju omjer 1-1.