EUROPSKI DVOBOJ

Košarkaši Cibone korak do prolaska u četvrtfinale

08.02.2017 u 21:27

Košarkaši Cibone napravili su veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale FIBA Europa kupa nakon što su u prvoj utakmici osmine finala na gostovanju u Zielonoj Gori pobijedili poljski Stelmet sa 81:69 (21-19, 14-18, 32-17, 14-15)

Ponovno je treća četvrtina bila ključna za ishod dvoboja, ali za razliku od mnogih koje je Cibona izgubila u ovoj sezoni, u Poljskoj je ta dionica donijela pobjedu momčadi Damira Mulaomerovića. Nakon izjednačene prve dvije četvrtine, 'cibosi' su se razigrali u trećoj, u kojoj su ubacili 32 koša, a primili 17.

U posljednjoj četvrtini Cibona je uspjela sačuvati gotovo cijelu prednost pa će joj u uzvratu u Zagrebu za prolaz biti dovoljan i poraz do 11 koševa razlike.

Razigrani Nik Slavica je sa 16 koševa i šest skokova bio najbolji igrač Cibone. Emir Sulejmanović ubacio je 14 poena, a po 13 su postigli Željko Šakić i Luka Žorić. Domagoj Bođšnjak je ubacio 11 koševa, od čega su tri bile trice. Najbolji igrač domaće momčadi bio je Tuomas Kelati sa 19 koševa, šest skokova i tri asistencije, a bivši igrač Cibone James Florence ostao je bez poena, uz samo dvije asistencije.

Uzvrat u KC Dražen Petrović na rasporedu je za 14 dana, 22. veljače, s početkom u 20.30 sati.