ABA LIGA

Košarkaši Cibone demolirali Krku i praktički osigurali ostanak

10.02.2024 u 23:02

Košarkaši Cibone s uvjerljivih su 91-63 (20-20, 27-13, 22-19, 22-11) svladali slovensku Krku u utakmici 20. kola regionalne ABA lige, odigranoj u subotu u KC "Dražen Petrović"

Domagoj Vuković je predvodio strijelce Cibone s 23 koša i osam skokova. Aleksandar Aranitović je spojio 20 poena i osam skokova, a Tomislav Buljan je ubacio 16 koševa.

Najbolji strijelac Krke bio je Jan Špan sa 14 koševa, a nekadašnji hrvatski reprezentativac Darko Planinić je za slovensku ekipu ubacio četiri koša i imao dva skoka.

• +7
KK Cibona - KK Krka Izvor: Cropix / Autor: Damjan Tadic

Momčad koju vodi Dino Repeša je u drugoj četvrtini stvorila prednost od 14 koševa (47-33) za drugo poluvrijeme, ali su Cibonini košarkaši dopustili Krki da se u 25. minuti približi na samo četiri poena zaostatka (50-46). No, do kraja treće četvrtine "Vukovi" su se ponovno razigrali i ušli u zadnjih deset minuta s +17 (69-52).

Cibona je ovom pobjedom došla do učinka 7-13 i time gotovo i matematički osigurala opstanak u ABA ligi, jer šest kola prije kraja ima tri pobjede više od Krke i prednost u međusobnim dvobojima.