LONDONSKI DERBI

Kome je Dinamo više pomogao, Chelseaju ili Arsenalu?

19.09.2015 u 08:00

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Chelsea je poslije očajnog starta pred imperativom pobjede protiv Arsenala, koji je na startu Lige prvaka doživio blamažu porazom od Dinama u Zagrebu

Chelsea je u Premiershipu upisao tri poraza u zadnje četiri utakmice i sa samo četiri osvojena boda zabilježio najgori start kluba u zadnjih 29 godina, a 11 bodova zaostatka za vodećim Manchester Cityjem već sada sugeriraju da neće obraniti naslov prvaka.

Jose Mourinho odavno nije bio pod većim pritiskom, a pred londonski derbi s Arsenalom spasila ga je utakmica Lige prvaka protiv Maccabija iz Tel Aviva u kojoj se njegova momčad konačno iskalila na nekome i pobijedila 4:0.

Kako je Arsenal omiljena Mourinhova mušterija od koje je u 14 utakmica samo jednom izgubio i to u nevažnom Superkupu prije početka sezone, sigurno da Portugalac vjeruje kako će se danas dogoditi prekretnica i pobjedom početi uspon prema vrhu.

'Nemam nikakvih problema s bilo kojim od mojih igrača. Kada su rezultati loši prva stvar koja dolazi u laptop i mobitele je neka dramatičnu priča tipa 'netko je udario nekoga u svlačionici' ili 'trener ne želi razgovarati s nekim igračem'. Mediji uvijek idu u tom smjeru, što je smiješno. Drugi smjer je onaj, koji je stvaran',  nastavio je Jose Mourinho rat s novinarima započet pred utakmicu s Maccabijem, ali to je već njegov uobičajeni stil kada mu ne ide i kada su krivi svi drugi osim njega i njegovih igrača.

Treneri su i inače 'doktori alibija' i rijetko priznaju pogreške ma koliko brojne bile, ali činjenica je da Chelsea mora napraviti sve da bi dobio ovaj dvoboj s Arsenalom.

'Želim izolirati utakmicu iz svakog konteksta. Nije važan naš fantastičan rekord protiv Arsenala, kao ni što nisu dobili Chelsea već sedam utakmica u Premier ligi. Nije bitno ni što su nas uoči sezone pobijedili u Community Shieldu. Ovo je samo jedna utakmica Chelseaja protiv Arsenala i mi želimo pobijediti, jednako kao što bismo željeli u prijateljskoj utakmici. To što zaostajemo mnogo za prvim mjestom također ne vidim kao nešto što bi nam moglo pomoći',  pojašnjava Mourinho, a daleko najveće brige za njega su ozljede veznjaka Williana i napadača Pedra, a nije sigurno hoće li moći ni Falcao

'Dobro nam je došla Liga prvaka i pobjeda nad Maccabijem da zaboravimo na neuspjehe prije toga. Osjećamo se drugačije i možemo se psihički probuditi prije velikog dvoboja protiv sjajnog rivala. Rezultat derbija može nas staviti u bolju poziciju, a kako smo imali previše loših rezultata, ne možemo dopustiti još jedan',  jasan je strateg Chelseaja Jose Mourinho, koji mora preuzeti potpuni rizik u ovoj utakmici, a u prošle tri sezone na Stamford Bridgeu je domaćin uvijek pobjeđivao.

Arsene Wenger je u srijedu doživio još jednu veliku pljusku izgubivši 1:2 od Dinama u Zagrebu na startu Lige prvaka. Wenger je podcjenjivački ušao u taj dvoboj odmaravši nekoliko prvotimaca, a na terenu se pokazalo da Arsenal ima vrlo skromne igrače u pričuvi, koji nisu u stanju pratiti ambiciju kluba.

Još jednom se ove sezone pokazalo i da je realizacija veliki problem, odnosno da je Wenger morao u prijelaznom roku dovesti najmanje još jednog napadača jer s bezličnim i sa živcima tankim Giroudom neće daleko dogurati.

Nije nevažno spomenuti ni da je u prvih pet kola Arsenal uputio više od 80 udaraca na vrata suparnika, a postigao je samo pet pogodaka, što opet nosi i kritike na igru beskonačnih dodavanja u širinu, a premalo u dubinu.

Stamford Bridge je za Arsenal neomiljena stanica, ali situacija je takva da oba kluba nisu u poziciji kalkulirati jer bod im ništa ne znači u kontekstu borbe za najviše ciljeve.

Dvoznak.com

Ovo je adresa za pametno klađenje. Najave svih današnjih događaja nađite OVDJE.


'Ne razmišljam o lošoj situaciji Chelseaja na tablici, već sam zaokupljen problemima svoje momčadi i kako naći način da ovaj derbi odigramo u punoj snazi', naglašava Arsene Wenger, koji je pod paljbom teških kritika nakon poraza u Zagrebu, a njegovi alibiji o sudačkim previdima (zaleđe kod prvog gola Dinama, prestrogo isključenje Girouda) su potpuno promašeni i deplasirani jer su on i igrači glavni i jedini krivci za blamažu u Maksimiru.

'U Premiershipu smo dobro startali i vjerujem da možemo nastaviti u istom stilu i protiv Chelseja. Svaki poraz je ujedno i motiv da sljedeću utakmicu odgovorimo najjače što možemo, a pobjedom u Superkupu razbili smo taj psihološki blok neuspjeha protiv Chelseaja. Sigurno ćemo napraviti sve za dobar rezultat danas i ne tražimo bilo kakva opravdanja da to ne možemo napraviti', zaključuje Wenger, a Wilshere, Rosicky i Welbeck i dalje su mu izvan konkurencije, dok se vraća stoper Mertesacker, a zaigrat će i Ramsey, koji je dobio poštedu u Zagrebu. Giroud bi pak mogao na klupu, a u špicu Walcott.

Engleska 1. liga

Chelsea - Arsenal 13:45
Aston Villa - WBA 16:00
Newcastle United - Watford 16:00
Stoke City - Leicester 16:00
Bournemouth - Sunderland 16:00
Swansea - Everton 16:00
Manchester City - West Ham 18:30
Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Manchester City 5 5 0 0 15
2. Leicester 5 3 2 0 11
3. Manchester United 5 3 1 1 10
4. Arsenal 5 3 1 1 10
5. West Ham 5 3 0 2 9
6. Crystal Palace 5 3 0 2 9
7. Everton 5 2 2 1 8
8. Swansea 5 2 2 1 8
9. Norwich 5 2 1 2 7
10. Liverpool 5 2 1 2 7
11. Southampton 5 1 3 1 6
12. Tottenham 5 1 3 1 6
13. Watford 5 1 3 1 6
14. WBA 5 1 2 2 5
15. Aston Villa 5 1 1 3 4
16. Bournemouth 5 1 1 3 4
17. Chelsea 5 1 1 3 4
18. Stoke City 5 0 2 3 2
19. Sunderland 5 0 2 3 2
20. Newcastle United 5 0 2 3 2

Sljedeće utakmice

20.9. Tottenham - Crystal Palace
20.9. Liverpool - Norwich
20.9. Southampton - Manchester United
26.9. Tottenham - Manchester City
26.9. Leicester - Arsenal
26.9. Southampton - Swansea
26.9. West Ham - Norwich
26.9. Manchester United - Sunderland
26.9. Liverpool - Aston Villa
26.9. Stoke City - Bournemouth