NJEM - GAN 2:2

Klose dostigao Ronalda i donio izjednačenje Njemačkoj

21.06.2014 u 20:35

U prvoj utakmici 2. kola skupine D, Njemačka i Gana, u sjajnoj utakmici punoj preokreta, odigrali su 2:2. Ovaj su dvoboj obilježili i braća Boateng, jer jedan igra za Ganu a drugi za Njemačku, te Miroslav Klose, koji je zabio svoj 15. pogodak na svjetskim prvenstvima i čime se izjendačio s Brazilcem Ronaldom

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

NJEMAČKA: Neuer, Höwedes, Hummels, Khedira, Özil, Müller, Lahm, Mertesacker, Kroos, Götze, Boateng
GANA: Dauda, Gyan, Atsu, Boateng, A. Ayew, Muntari, Rabiu, Jonathan, Asamoah, Boye, Harrison
90'+3 KRAJ UTAKMICE
90' - Klose je pucao s ruba 16-erca, ali kraj gola, ostaje 2:2
88' - Ayew puca iz daljine, Neuer brani
86' - Gana je opet bila pred kapitulacijom
84' - dobra lopta u prostor za Müllera, ali Asamoah izbija loptu u zadnji tren
82' - Lahm je pokušavao atraktivnom asistencijom, ali Dauda je ispratio njegovu namjeru
77' - Rabio izlazi, a ulazi Badu
75' - Klose je sada bio asistent, a Dauda izbija u zadnji čas ipred Müllera
72' - GGOOLLL _ nakon kornera Klose je zabio za 2:2, i dostigao Ronalda na listi najbioljih strijelaca SP-a s 15 pogodaka
70' - Khedira i Götze izlaze, ulaze Klose i Schweinsteiger
68' - opet je Ayew u prilici, ali ovog puta ubačaj je bio previsok
67' - sebičnost Ayewa odnijela je i treći gol Gane
62' - GGGOOOLLL - Gyan zabija za vodstvo Gane
58' - traljavi udarac Muntarija s 3o metara, iz slobodnog udarca
54' - GGGOOOLLL - brzo izjednačenje Gane a zabio je Ayew
52' - izašao je i ganski Boateng, Kevin Prince
51' - GGGOOOLLL - Götze je glavom pospremio ubačaj za vodstvo Njemačke 1:0
46' - Nijemci mijenjau, Boateng je izašao, Mustafi ušao

45'+1 KRAJ POLUVREMENA
45' - Gana je imala korner, Neuer je dobro intervenirao, a u nastavku akcije Boye je loše pucao
43' - Atsu je prebrz, pa suci opet sviraju zaleđe
38' - još jedna lijepa akcija Nijemaca, nakon Özilovog dodavanja, Gözte puca, ali Dauda brani
36' - Götze je sada probio lijevi bok, ali opet Ganci izbijaju loptu ispred Müllera
33' - Muntari je testirao Neuera, ali bayernov vratar je siguran
29' - lijepa i brza akcije Götzea, ali Mensah izbija loptu u korner
26' - sada je Kroos pucao iz daljine, ali malo preko gola
25' - Kroos je ubacio, ali Jonathan Mensah izbija loptu iz svog 16-erca
21' - Özil je ubacio na pet metara, Müller je uklizao, ali i izbio loptu u gol-aut
18' - Khedira je dobio loptu s krila, pokuašo udarcem po zemlji, ali Dauda je siguran
13' - odlična akcija Gane, ali Neuer dobro brani udarac Atsua
11' - nakon jednog odbijanca Kroos je pokušao udarcem iz daljine, ali Rabio se postavlja u blok
10' - nova brza akcija Njemačke, ali Dauda hvata loptu ispred Müllera
7' - Muntari šalje dugu loptu na bok, ali Asamoah nakon asistencije Atsua puca preko gola
6' - Nijemci igraju presing po cijelom terenu, pa se Gana muči s organiziranjem napada
4' - odlična akcija Njemačke, ali Atsu uspješno odnosi loptu
1' - počela je utakmica

Njemačkoj je ovo 101. utakmica na svjetskim prvenstvima, po ćemu je bolja čak i od Brazila, koji je dosad odigrao 99 utakmica