VUELTA

Kišerlovski u petoj etapi zadržao šesto mjesto

28.08.2013 u 19:12

Australski biciklist Orice Michael Matthews pobjednik je pete etape na 68. izdanju utrke Vuelta a España. Slavio je u sprinterskoj završnici. U vremenu pobjednika etapu je završio i hrvatski biciklist RadioShacka Robert Kišerlovski...

Vozilo se u srijedu od Sobera do Lago de Sanabrije, na kombiniranoj ravno-planinskoj dionici, u dužini od 168.4 kilometra.

U borbi za etapnu pobjedu Australac je pobijedio Argentinca Maximiliana Richezea i Belgijca Giannija Meersmana.

U vremenu pobjednika ciljem su prošli Vincenzo Nibali iz Astane, vodeći u ukupnom poretku, kao i Kišerlovski. Talijan je završio 35., Hrvat 42. po redu.

U ukupnom plasmanu Nibali je zadržao tri sekunde prednosti pred drugoplasiranim Amerikancem Christopherom Hornerom, timskim kolegom Kišerlovskoga iz RadioShacka. Riječanin na šestom mjestu za Nibalijem kasni 26 sekundi.

U četvrtak je na rasporedu ravna dionica od Guijuela do Caceresa u dužini od 175 kilometara.