15. ETAPA

Kišerlovski na korak do desetorice najboljih na Giru

19.05.2013 u 19:59

Talijanski biciklist Giovanni Visconti iz Movistara pobjednik je 15. etape Grand Tour utrke Giro d'Italia, koja se vozila od Cesana Torinesea do Col du Galibiera u dužini od 149 kilometara…

Bivši državni prvak sam je odvozio završni uspon u brdskoj etapi koja je prvo bila popraćena s kišom, a onda i sa snijegom. Etapu je svladao za 4 sata, 40 minuta i 48 sekundi. Kolumbijac Carlos Betancur i dvojica Poljaka, Przemyslaw Niemec i Rafal Majka, kasnili su za pobjednikom 42 sekunde. Na petom mjestu bio je još jedan Kolumbijac Fabio Duarte, sa 47 sekundi sporijim vremenom od Viscontija.

Naš najbolji biciklist Robert Kišerlovski, kapetan momčadi RadioShack, odlično je odradio 15. etapu, te je osvojio 11. mjesto s 54 sekunde zaostatka za pobjednikom. Isto vrijeme ostvarila su i petorica vodećih u ukupnom redoslijedu, pa se poredak na vrhu nije mijenjao.

Vodeći je Talijan Vincenzo Nibali iz Astane, a prate ga Australac Cadel Evans iz Racing Teama sa minutom i 26 sekundi zaostatka, Kolumbijac Rigoberto Uran Uran iz Sky Procyclinga koji zaostaje dvije minute i 46 sekudni, Talijan Mauro Santambrogio iz momčadi Vini Fantini-Selle Italia koji je za još jednu sekundu sporiji, te još jedan Talijan iz Lamprea Michele Scarponi koji kasni za Nibalijem tri minute i 53 sekunde.

Robert Kišerlovski skočio je s 12. na 11. mjesto u ukupnom redoslijedu. Za Nibalijem zaostaje 6 minuta i 42 sekunde.

Drugi hrvatski predstavnik Kristijan Đurasek je etapu završio na 92. mjestu sa zaostatkom od 20 minuta i 26 sekundi, dok je u ukupnom redoslijedu na 65. mjestu sa zaostatkom od jednog sata, 35 minuta i pet sekundi.

U ponedjeljak je na Giru slobodni dan, a utrka se nastavlja u utorak 16. etapom Valloire – Ivrea u dužini od 238 kilometara.